Zamknij

Jak stworzyć Video CV?

12:51, 13.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:51, 13.07.2022

Podczas aplikacji na stanowiska najważniejszym dokumentem jest CV. Wraz z rozwojem technologii i różnorodnych branży powstała jednak alternatywa do standardowego, CV. Coraz więcej firm stawia na video CV, dzięki któremu kandydat może wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Sprawdź, jak je stworzyć!

Czym jest video CV?

Jak można zauważyć po ofertach pracy na stronie Pracuj.pl, video CV staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Ale co to jest? Video CV to życiorys zawodowy przedstawiony w postaci krótkiego filmu. Zupełnie jak zwykłe CV, ma ono na celu ukazanie ścieżki zawodowej kandydata, przedstawienie jego motywacji do pracy i chęci zdobycia posady.

Jakie są zalety video CV?

Jedną z głównych zalet video CV jest jego unikatowość. Taka forma CV jest innowatorska i nowoczesna. Jednocześnie, podczas kręcenia video CV kandydat musi wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Ponadto takie CV jest przyjemniejsze w odbiorze. Kandydat ma również duże pole do popisu podczas kręcenia video CV, przez co może on łatwiej zaskoczyć pracodawcę.

Gdzie sprawdzi się video CV?

Video CV na pewno sprawdzi się podczas aplikacji na stanowiska w branży kreatywnej, marketingu czy mediach. Branże te liczą na kreatywność i pomysłowość kandydatów na stanowiska, a tego rodzaju CV na pewno pomoże Ci lepiej wypaść podczas rekrutacji.

Jak stworzyć video CV?

Do stworzenia video CV na pewno przyda Ci się dobra kamera. Możesz użyć do tego specjalnego sprzętu, jednak kamera z telefonu o dobrej jakości również będzie odpowiednia. Najważniejsze, aby obraz był widoczny i się nie zacinał. Zadbaj również o dźwięk — powinien być on płynny i odpowiednio głośny. Tło jest również bardzo ważne. Powinno być neutralne, tak aby nie odciągało uwagi od postaci kandydata.

Kolejną kwestią jest zadbanie o długość wideo. Pamiętaj, że nie powinno być ono zbyt długie, tak aby nie zanudzić lub odrzucić od siebie rekrutera. Analiza standardowego CV zajmuje pracodawcy zaledwie kilka sekund, dlatego zadbaj o to, aby video CV nie było zbyt długie. Powinno ono trwać nie dłużej niż minutę.

Podczas kręcenia video CV wspomnij o swoim doświadczeniu zawodowym, kwalifikacjach i osiągnięciach. Jednocześnie pamiętaj o odpowiedniej dykcji i dobraniu odpowiedniego stroju. Również przekazanie zbyt dużej ilości informacji mogłoby być dla pracodawcy przytłaczające. Podczas wybierania informacji zrób selekcję i skup się na tych kwestiach, które mogłyby być najbardziej przydatne i interesujące dla pracodawcy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%