Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny taras z pergolą - praktyczny bez względu na pogodę

00.00, 04.09.2022 materiał partnera
pimex.pl

Wykorzystanie nowinek technologicznych przy tworzeniu tarasu wpływa na większą funkcjonalność tej przydomowej przestrzeni. Inwestycja w nowoczesną pergolę tarasową, pozwoli zbudować na tarasie nie tylko zadaszenie, ale także przesłony boczne, które uczynią taras bardziej komfortowym miejscem wypoczynku. Skutecznie chronią przed wiatrem, są wodoodporne i blokują szkodliwe promieniowanie słoneczne, zapewniając cień. Dzięki nim zyskamy ochronę przed nisko świecącym, popołudniowym słońcem.

Ciekawym rozwiązaniem dla ruchomego zadaszenia tarasu są zamontowane na pergoli lamele. Obracają się wokół własnej osi umożliwiając w ten sposób dopasowanie kąta nachylenia. Prosty system sterowania pozwala na całkowite zamknięcie dachu tarasu lub częściowe uchylenie lameli, by wpuścić nieco promieni słonecznych.

Znawcy branży zachęcają także do montażu dodatkowego wyposażenia np.:

  • czujników deszczu, śniegu
  • oświetlenia LED lub LED RGB.
  • nagłośnienia.

Na chłodniejsze wieczory sprawdzi się natomiast ogrzewanie na podczerwień, które umili czas spędzony w wygodnych meblach tarasowych. Ekskluzywne wnętrze domu może kusić przez narożnik modułowy z funkcją relax, jednak dzięki takim dodatkowym rozwiązaniom będziemy chętniej przebywać na świeżym powietrzu o różnych porach dnia i roku oraz zyskamy większe możliwości aranżacyjne.

Pergole drewniane

Bliskie sąsiedztwo zieleni, pięknych kwiatów i ponadczasowego drewna, z którego wykonano pergolę stanowi idealne połączenie, które sprzyja nietuzinkowej aranżacji przestrzeni wokół domu. W stworzeniu bardziej kameralnych warunków i dodatkowym osłonięciu tarasu m.in. przed wzrokiem sąsiadów, mogą pomóc ażurowe moduły dekoracyjne i kratownice drewniane stanowiące podporę dla roślin.

Zwolennicy stylu rustykalnego, tradycyjnego lub nowoczesnego chętnie wybierają pergole drewniane, które pasują do charakteru wielu projektów.

W poszukiwaniu inspiracji pomocne będą filmy reklamowe firm zajmujących się profesjonalną aranżacją tarasów i ogrodów. Ułatwieniem w wyborze konkretnego rozwiązania dla naszej posesji, będzie także obejrzenie fotografii industrialnej dla firm ze stron internetowych wykonawców tego typu usług.

Ozdobna i funkcjonalna pergola ogrodowa

Duży wybór pergoli ogrodowych w stylu klasycznym albo o nowoczesnym wyglądzie obejmuje warianty:

  • wolnostojące, samodzielne elementy architektury ogrodowej dające dużą swobodę w lokalizacji
  • przylegające do domu mające jedną ścianę wspólną z budynkiem tworzące praktyczną konstrukcję np. do parkowania auta.

W zależności od upodobań pergole ogrodowe mogą być wykończone u góry łukami lub prostymi ryglami, tak aby komponowały się z otoczeniem. Żeby uzyskać niesamowity klimat miejsca, warto obsadzić pergolę kwiatami pnącymi lub pozwolić, aby oplatał ją bluszcz.

Ten stosunkowo łatwy w realizacji, ciekawy element architektury nawet niewielkiego ogrodu, może łączyć liczne funkcje dekoracyjne i użytkowe. Dzięki pergoli w ogrodzie uda nam się stworzyć:

  • przytulne miejsce do odpoczynku i organizacji spotkań ze znajomymi
  • ciekawą aranżację ogrodu np. tunele i przejścia
  • dyskretną osłonę dla mało estetycznych elementów
  • miejsce do przechowywania grilla, czy narzędzi ogrodowych.

Trzeba pamiętać o tym, że długotrwały i estetyczny wygląd pergoli tarasowej z drewna zyskamy przez jej regularną impregnację. Należy prawidłowo zaimpregnować elementy drewniane, dzięki czemu konstrukcja będzie bardziej odporna na działanie warunków atmosferycznych i zyska przedłużoną żywotność.

Dążenie do tego, by w ogrodzie powstała ciekawie zaaranżowana przestrzeń pod pergolą ogrodową lub funkcjonalne zadaszenie tarasu, jest całkowicie zrozumiałe. Obie opcje pozwalają bowiem domownikom częściej korzystać z formy relaksu na świeżym powietrzu, bez względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%