Zamknij

Rosnący fenomen coworkingu w trójmieście!

08:23, 26.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:23, 26.09.2022

Coworkingu zyskał ogromną popularność w ostatnich latach i przewiduje się, że nadal będzie ona rosła w szybkim tempie. Według Statista, istnieje obecnie 19 000 przestrzeni coworkingowych na całym świecie, a ich liczba rośnie każdego dnia i oczekuje się, że do 2025 roku podwoi się. Obecnie jest 3,1 mln coworkerów na świecie, a liczba ta ma się podwoić do 2022 roku.

Przestrzenie coworkingowe są czasami nastawione na konkretny typ firmy np. freelancerów lub przedsiębiorców. Firmy te mogą potrzebować wynajmować prywatne biura na spotkania lub występy, lub mogą chcieć miejsca, gdzie mogą uzyskać dodatkowy sprzęt. Inne mogą być przeznaczone dla różnych typów profesjonalistów, takich jak artyści lub pisarze. Coworkingu tematyczne są przyszłością, gdyż pracowanie z ludźmi o podobnym charakterze i specyfice działań zwiększa produktywność wielokrotnie.

Czym jest coworking?

Coworking to nowy sposób pracy, który stanowi alternatywę dla tradycyjnego sposobu pracy. Oferuje wspólną przestrzeń do pracy, która zwykle znajduje się w biurowcu lub przestrzeni wspólnej. Łączy również społeczność ludzi o podobnych poglądach, którzy pomagają sobie nawzajem dzięki pomysłom, informacjom zwrotnym i zasobom.

Jakie korzyści płyną z korzystania coworkingu w trójmieście?

Korzyści płynące z coworkingu są liczne: oszczędza czas, pieniądze i energię poświęcaną na codzienne dojazdy do biura; zapewnia dostęp do nowych ludzi i ich umiejętności; daje dostęp do różnorodnych przestrzeni do pracy, takich jak kawiarnie, biblioteki, przestrzenie coworkingowe, biura domowe itp.

Niektóre z zalet coworkingu polegają na tym, że możesz poznawać nowych ludzi i nawiązywać z nimi kontakty. Możesz także dzielić się pomysłami z innymi freelancerami lub przedsiębiorcami. Otrzymasz również dostęp do zasobów, takich jak drukarki, skanery i faksy, do których możesz nie mieć dostępu w swoim domu lub mieszkaniu.

Czy coworking jest tego wart? Odpowiedź zależy od osoby i jej potrzeb, ale z mojego doświadczenia powiedziałbym, że tak!

Coś więcej niż wspólna praca...

W kontekście miejsca pracy, przestrzeń coworkingowa w gdańsku promuje współpracę poprzez, wspieranie kultury wzajemnego zaufania i otwartej komunikacji. Celem jest stworzenie społeczności podobnie myślących osób, które mogą wspierać kulturę innowacji i rozwiązywania problemów. Koncepcja przestrzeni coworkingowych szybko rośnie jest to zjawisko, które wynika z wielu powiązanych ze sobą czynników. Rosnąca złożoność zglobalizowanego biznesu i brak bezpośrednich interakcji między ludźmi zwiększyły zapotrzebowanie na takie przestrzenie. Przestrzenie coworkingowe oferują elastyczne i stymulujące środowisko pracy, które zachęca do kreatywności i innowacyjności. Wiele z przestrzeni coworkingowych zawiera obszar społecznościowy z tablicami i markerami, aby członkowie mogli wchodzić w interakcje i współpracować. Ta pozwala to ludziom na interakcję bez potrzeby organizowania specjalnych wydarzeń networkingowych.

Ile kosztuje coworking?

Koszt coworkingu różni się w zależności od wybranej lokalizacji i rodzaju członkostwa, ale w niektórych lokalizacjach w Polsce może on wynosić nawet 1000 PLN miesięcznie za członkostwo podstawowe.

Specjalnie dla użytkowników gwe24.pl - W Lesnahub - coworkingu trojmiasto ceny zaczynają się już od 2 pln/H . Dodatkowo w cenie dostaniesz możliwość wynajęcia sali konferencyjnej czy możesz skorzystać z wirtualnego biura!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%