Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zdecydować się na detailing auta

09.42, 09.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.42, 09.11.2022

Zadbane auto jest wizytówką każdego właściciela, jednak utrzymanie go w nienagannym stanie przez cały okres użytkowania jest nie lada wyzwaniem. Niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym siarczysty deszcz bądź burza z gradobiciem, otarcie podczas niefortunnego parkowania czy po prostu eksploatacja, wynikająca z codziennego użytkowania to tylko nieliczne powody, dzięki którym auto ulega zniszczeniom.

Jak zatem temu zaradzić? Z pomocą przychodzi auto detailing w firmie One Man Army Gdańsk

Detailing auta - czym właściwie jest? 

Detailing auta, to inaczej kompleksowe czynności, mające na celu poprawę kondycji auta, przywracając stan zbliżony do fabrycznego. Jest to swoiste SPA dla samochodu, a kosmetyka obejmuje generalną renowację auta lub może dotyczyć jednej części, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz pojazdu. Ze względu na profesjonalny charakter usługi, wykonywana jest ona przez specjalistów, dostosowujących rodzaj czyszczenia oraz używane środki do specyfikacji samochodu. Przewagą detailingu aut nad tradycyjną myjnią samochodową jest fakt indywidualnego podejścia do przypadku i realizacja usługi ręcznie lub z pomocą urządzeń do tego przeznaczonych, a nie w sposób wyłącznie zautomatyzowany i ogólny, mogący wpłynąć na integralność lakieru samochodowego.

Usługi, jakie oferuje auto detailing 

Detailing wewnętrzny obejmuje generalne czyszczenie, odnawianie oraz konserwację wszystkich elementów wnętrza auta. Czynności jakie są wykonywane na tym etapie to między innymi odkurzanie, pranie dywanów i tapicerki oraz czyszczenie wszystkich trudno dostępnych miejsc. Usuwane są zanieczyszczenia z kokpitu, deski rozdzielczej czy pod siedzeniami. To te rejony, które podczas domowego sprzątania są zupełnie zapomniane, a wpływają znacząco na jakość auta. 

Czyszczenie zewnętrzne ma na celu pozbycie się resztek asfaltu, brudu oraz wszelkich innych zabrudzeń na szybach, felgach, kołach czy lakierze samochodowym. Po wstępnym oczyszczeniu następuje polerowanie powłoki lakieru oraz uzupełnienie ewentualnych ubytków. Lakier jest jednym z najważniejszych obszarów, a zarazem najtrudniejszym w utrzymaniu. To on w dużej mierze przesądza o pierwszym wrażeniu na temat auta. Wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy jakie skutki niesie za sobą nieprawidłowa pielęgnacja, prowadząca do mikrouszkodzeń lakieru. O jego dobry stan oraz zapewnienie ochrony dba powłoka elastomerowa. Nałożona na lakier tworzy elastyczną warstwę, która ma zdolność do odkształcania się pod wpływem uszkodzeń mechanicznych, a następnie powrót do wersji pierwotnej. Elastomery, z których stworzona jest powłoka elastomerowa wchodzą w szczeliny, takie jak rysy, wzmacniając zarazem lakier. Dodatkowym atutem jest jej hydrofobowość, dzięki czemu nie pozostają na niej smugi, a usuwanie zanieczyszczeń jest znacznie łatwiejsze. 

Co zyskasz decydując się na detailing auta? Korzyści wykonania usługi

  • zabezpieczenie części auta
  • konserwacja i korekta lakieru
  • większa odporność lakieru na uszczerbki oraz zdolność do regeneracji
  • przywrócenie dawnej świetności auta
  • zachowanie wartości auta, co jest szczególnie istotne w przypadku jego sprzedaży
  • usuwanie i zapobieganie powstawaniu plam 
  • eliminacja nieprzyjemnego zapachu i poprawa jakości powietrza
  • konserwacja tapicerki 
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%