Zamknij
REKLAMA

Gdzie znaleźć pracę bez doświadczenia - co oferuje rynek pracy.

13.06, 10.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.06, 10.11.2022

Istnieje wiele prostych prac, które dobrze się opłacają bez doświadczenia. Dziś wiele osób poszukuje pracy, która nie wymaga doświadczenia, ale dobrze płatna w dzisiejszej gospodarce. Wielu młodym ludziom trudno jest znaleźć pracę, ponieważ: nie miał czasu na zdobycie wystarczającego doświadczenia lub w ogóle nie miał czasu na pracę. Z tymi samymi problemami borykają się osoby, które po prostu zdecydowały się zmienić miejsce pracy na coś zupełnie nowego. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o kilku pożądanych zawodach, które nie wymagają od Ciebie doświadczenia zawodowego.

Najpierw powiemy Ci, gdzie i jak możesz znaleźć taką pracę. Istnieje wiele agencji zatrudnienia, które znajdą dla Ciebie pracę. Minusem jest to, że będziesz musiał je zapłacić lub zapłacić procent swojej pensji. Możesz poprosić o wakaty swoich przyjaciół i krewnych. Możesz spędzić godziny, publikując swoje CV w różnych firmach. Najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem jest poszukiwanie pracy w Internecie. Wystarczy wybrać w kryteriach wyszukiwania pracę bez doświadczenia. Np. poszukiwanie oferty pracy dla kierowców bez doświadczenia da Ci kilkadziesiąt aktualnych ofert pracy w tej specjalności. Dowiedzieliśmy się, jak znaleźć pracę, a następnie porozmawiamy o kilku z nich. 

Najczęstsze wakaty niewymagające doświadczenia zawodowego

 1. Kelner;
 2. Kierowca;
 3. Sprzedawca;
 4. Pracownik pomocniczy.

Kelner

Najczęściej na ten zawód zwracają uwagę młodzi ludzie bez doświadczenia zawodowego. I nie na próżno, bo jest jednym z najbardziej poszukiwanych, można go łączyć ze studiami i dobrze się opłaca.

Kelner jest pracownikiem gastronomii. Do obowiązków kelnera należy obsługa gości restauracji, kawiarni, pubu. Głównym celem pracy każdego kelnera jest wysokiej jakości obsługa i zapewnienie wygodnej rozrywki wszystkim gościom instytucji.

Wymagania

 • Znajomość zasad serwowania;
 • Podstawy etykiety;
 • Znajomość języków obcych;
 • Umiejętności komunikacyjne i schludność.

Kelner musi 

 • Dokładnie znać menu i wygląd każdego dania, zestaw składników i technologię gotowania;
 • Mieć świadomość, jakie produkty i przekąski nie są obecnie dostępne w kuchni lub są dostępne, ale tylko w ograniczonych ilościach;
 • Znać cechy serwowania każdego dania;
 • Swobodnie poruszać się po karcie win, drinkach i koktajlach;
 • Być dobrze zorientowanym w zawiłościach nakrywania stołu;
 • Przygotować salę na przybycie gości;
 • Przyjmować zamówienia;
 • Komunikować się grzecznie z odwiedzającymi, spełniając ich prośby;
 • Prawidłowe rozliczenie gości;
 • Posprzątać stoły i przygotować je na przybycie nowych klientów.

Towarzyskość, punktualność i dyscyplina – to główne cechy osobiste profesjonalnego kelnera. Również kelnerzy powinni mieć dobrze rozwiniętą pamięć, dowcip i poczucie humoru. Pracownik musi być wytrzymały, odporny na stres, schludny i schludny. No i oczywiście dobry kelner musi być uprzejmy i taktowny – w końcu jest twarzą restauracji.

Kierowca

Zawód kierowcy jest jednym z najbardziej poszukiwanych w wielu krajach. Rozwój infrastruktury transportowej zwiększa wymagania stawiane kierowcom i ich kwalifikacje zawodowe. Wybór tego zawodu oznacza nie tylko chęć spędzenia wielu godzin za kierownicą pojazdu, ale także obecność pewnych cech zawodowych, które pomogą Ci stać się mistrzem w swoim rzemiośle.

Kierowca jest potrzebny w wielu sektorach gospodarki i produkcji, więc nie jest trudno znaleźć pracę specjaliście w tej dziedzinie. Duże firmy posiadają własną flotę pojazdów i wynajmują kierowców do regularnych przewozów pasażerskich i towarowych.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy posiadacz prawa jazdy tej lub innej kategorii może znaleźć pracę jako kierowca. Zawód kierowcy oznacza, że ​​ta osoba posiada pewne cechy osobiste i wskazania medyczne, aby zostać profesjonalistą w swojej dziedzinie. Uwaga i ostrożność na drodze pomagają w porę zareagować na niebezpieczną sytuację, która może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ponadto kierowca musi mieć dobrą pamięć, ponieważ konieczne jest poruszanie się po dużej liczbie znaków drogowych. Wskazania medyczne dla kierowców to: dobry wzrok, brak chorób, którym towarzyszą ruchy mimowolne, zdrowie psychiczne.

Sprzedawca

Zawód sprzedawcy jest zawsze pożądany. Wybierając go, ty z pewnością zapewnisz sobie odpowiednią pracę i stabilny dochód.

Zdobycie wykształcenia potrzebnego do bycia sprzedawcą jest dość łatwe. W ostatnich latach duże sieci handlowe oraz drobni przedsiębiorcy zapraszają do sprzedaży osoby, które nie mają specjalnego wykształcenia. Korzystając z tej oferty możesz zdobyć doświadczenie, które później pozwoli Ci przenieść się do bardziej renomowanej firmy.

Sprzedawca powinien być cały czas w miejscu pracy. Jeśli jest konsultantem, to musi komunikować się z klientami, jeśli kasjer ma skanować towar, pobierać opłatę, wydawać resztę.

Sprzedawcy zajmują się również przygotowaniem do przedsprzedaży, etykietowaniem i śledzeniem jakości towarów. Czasami zawód obejmuje pracę fizyczną –rozładunek.

Pracownik pomocniczy

Każde przedsiębiorstwo, czy to plac budowy, czy magazyn, dąży do maksymalnej specjalizacji pracowników. Murarz kładzie cegłę, szklarz wstawia okna, spawacz spawa okucia, tokarz obrabia detale. Każdy ma swoje obowiązki i odpowiedzialność.

Ale to podejście ma poważną wadę: kumuluje się setka różnych drobnych rutynowych rzeczy, z którymi nie ma nikogo, kto mógłby się zająć. Właśnie do tego każdy zakład produkcyjny ma stanowisko pracownika pomocniczego. Ta praca nie wymaga specjalnego wykształcenia ani doświadczenia zawodowego.

Obowiązki pracownika pomocniczego

 • Załadunek, rozładunek, układanie towarów;
 • Przenoszenie różnych przedmiotów masowych, czy to asfaltu, tłucznia, piasku czy cementu;
 • Oczyszczanie terenu ze śniegu i brudu;
 • Mycie pomieszczeń i różnych pojemników;
 • Kompletacja towarów w magazynie.

Ta praca jest odpowiednia dla studentów i początkujących. Z reguły młodzi pracownicy w przedsiębiorstwach zaczynają od tego jako początek kariery. Będąc pracownikiem pomocniczym gdzieś na budowie, zawsze możesz zdobyć doświadczenie od bardziej wykwalifikowanych specjalistów. Jednocześnie, w przeciwieństwie do nauki, doświadczenie będzie praktyczne. Zawód pracownika pomocniczego ma jeden wielki plus – dużą liczbę wakatów. Ludzie do brudnej i rutynowej pracy są potrzebni wszędzie i zawsze. Mogą również oferować pracę zmianową lub na pół etatu, łącząc się z innymi obowiązkami. 

W tym artykule przeanalizowaliśmy tylko kilka poszukiwanych wakatów bez doświadczenia zawodowego. W rzeczywistości jest ich ogromna liczba. Warto poświęcić więcej czasu na znalezienie pracy i każdy będzie mógł znaleźć pracę, która spełni wszystkie jego kryteria.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%