Zamknij

Jak wygląda zakup nieruchomości u dewelopera?

artykuł sponsorowany + 14:34, 28.11.2022 Aktualizacja: 14:34, 28.11.2022
www.freepik.com www.freepik.com

Kupowanie nieruchomości od dewelopera może przynieść wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość zakupu w pełni nowego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji. Sama umowa jest również pewnym rodzajem zabezpieczenia inwestycji. Na czym to dokładnie polega i w jaki sposób opłacić zakup mieszkania?

Zakup mieszkania u dewelopera – jakie są korzyści?

Zakup własnego mieszkania lub domku jednorodzinnego to inwestycja, na którą decyduje się wielu Polaków. Posiadanie własnego lokum wiąże się z poczuciem stabilizacji oraz bezpieczeństwa. Istnieją dwie drogi nabycia nieruchomości – na rynku pierwotnym i wtórnym.

Rynek wtórny polega na kupowaniu mieszkania od prywatnych właścicieli, którzy np. wcześniej je wynajmowali lub sami w nim mieszkali. Natomiast na rynku pierwotnym można kupić nowe nieruchomości od dewelopera.

Przy wyborze konkretnej oferty warto kierować się opiniami na temat dewelopera związanymi z terminowością i wysoką jakością realizowanych projektów. Mieszkańcy Pomorza mogą również skorzystać z usług firmy Orlex, która posiada inwestycje w różnych miejscach w regionie.

Główną korzyścią z wyboru tej formy zakupu jest możliwość samodzielnego zaaranżowania nowych wnętrz. Nowe mieszkanie to również pewność, że nie kupi się kota w worku. W starszym mieszkaniu mogły powstać różne usterki, o których właściciel nie poinformował przy zakupie.

Podpisanie umowy deweloperskiej jest również korzystne dla przyszłych właścicieli pod względem zabezpieczenia inwestycji. Oni zobowiązują się do zapłaty za nieruchomość, natomiast to deweloper nadzoruje prace budowane, wybiera odpowiednią ekipę i dopełnia formalności.

Jak opłacić zakup nieruchomości u dewelopera?

Jedną z najpowszechniejszych form opłacenia nieruchomości jest kredyt hipoteczny. W tym przypadku pieniądze są zazwyczaj przekazywane deweloperowi w dwóch partiach (poszczególne proporcje wynoszą 10/90 lub 20/80).

Pierwsza część jest przeważnie elementem wkładu własnego i przekazuje się ją przy podpisaniu wstępnej umowy. Pozostałą kwotę deweloper otrzymuje po zrealizowaniu inwestycji i przekazaniu praw do własności.

Mieszkanie lub inny rodzaj posiadłości można również kupić u dewelopera za gotówkę. W przypadku podpisania umowy przed końcem budowy, płatność przekazywana jest w transzach. Oznacza to, że klient opłaca poszczególne etapy budowania.

Zakup mieszkania u dewelopera niesie za sobą wiele korzyści. Zalicza się do nich m.in. zabezpieczenie inwestycji oraz możliwość samodzielnego zaaranżowania wnętrza.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%