Zamknij
REKLAMA

Kim jest architekt wnętrz? Jak wybrać dobrego architekta?

14.42, 05.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.43, 05.01.2023

W dzisiejszych czasach design wnętrza pełni ogromną rolę, nie tylko jeśli chodzi o przestrzeń publiczną, ale także pomieszczenia, składające się na nasze mieszkanie. Architektura jako sztuka jest pociągająca, ale projektowanie wnętrz naszego domu np. w stylu nowoczesnym - to dopiero wyzwanie. Nie ważne, jaką przestrzenią się zajmiemy, warto w przypadku projektu mieszkania czy także jego wyposażenia, udać się do architekta wnętrz. Czy Architekt wnętrz to też projektant wnętrz? Co robią architekci wnętrz? Czy projektanci wnętrz wykonują jedynie projekt wnętrz mieszkalnych? Jakie cechy są przydatne, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz? Jak wybrać dobrego architekta do aranżacji wnętrz? Gdzie jest najlepszy architekt wnętrz Wrocław?

Architekt i projektant wnętrz - czy to to samo?

Aranżacja wnętrz może być nie lada wyzwaniem. By wykonać profesjonalny projekt wnętrza trzeba posiadać wiedzę, zdolności przestrzenne, zadbać o funkcjonalność detali, meble, mieć świadomość odpowiedniej kolorystyki dla danego stylu. Dopasowane detale i elementy nie są najważniejsze, ale równie ważne, co cała reszta. Na rynku mamy wielu architektów wnętrz oraz projektantów wnętrz. Czy są to dwa odrębne zawody? I tak i nie. Architekt wnętrz oraz projektant, skończyli architekturę. Jednak architekci działają w zakresie projektowania samych wnętrz - prywatnych i publicznych. 

W przypadku projektanta wnętrz różnica tkwi w szczegółach. Zajmuje się on tym samym, co architekt, a ponadto może także projektować meble, konstrukcje metalowe czy oświetlenie. Dlatego można powiedzieć, że projektanci wnętrz są bardziej wszechstronni.

Czym zajmuje się architekt? Projekty wnętrz wszelakich czy projektowanie celowe?

Architekt wnętrz to osoba, która prowadzi szerokie usługi projektowe. Wykonuje rysunki techniczne i wykonawcze, a podczas realizacji projektu bierze pod uwagę potrzeby klientów, by zaproponować takie rozwiązania, które obejmą m.in. zestawienie materiałów dobrej jakości jak również sam budżet klienta. Architekci wnętrz z całej Polski, oferują usługi tj. projekty mieszkań, projekty domów jednorodzinnych, projekty przestrzeni publicznych, wizualizacje wnętrz zwykłe, wizualizacje wnętrz 3D czy wizualizacje mieszkań.

Cechy dobrego architekta i gdzie znajdziesz dobry projekt na terenie Wrocławia?

Wynajmując architekta wnętrz, każdy z nas ma jakieś oczekiwania i wymagania. Liczy się dla nas usługa na wysokim poziomie oraz zadowalający efekt końcowy. Co jest zatem ważne w wyborze architekta wnętrz?

Dokonując wyboru, warto spojrzeć na zakres usług projektanta, jego doświadczenie, czyli odpowiednie portfolio, które wskaże nam jego styl pracy. Często wybieramy też właściwą lokalizację biura oraz zwracamy uwagę na aspekt finansowy. Te warunki, są istotne, ale znacznie ważniejszy jest pełen profesjonalizm. Ważna jest duża wrażliwość architekta, zwracanie uwagi na detale, wielozadaniowość, dobra komunikacja, a także indywidualne podejście do klienta. Gdzie jest studio pełne profesjonalistów we Wrocławiu, gdzie współpracujemy z pasją i gdzie zyskasz fachowe doradztwo przy realizacji projektu twoich marzeń?

Koniecznie sprawdź, co oferuje ci architekt wnętrz Wrocław BESO. Projektujemy tu z dużym zaangażowaniem wnętrza mieszkalne oraz usługowe. Proponujemy nowoczesne projekty zgodne z twoimi potrzebami i przydatne wizualizacje. Zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio.

BESO Pracownia - projektowanie i aranżacja wnętrz

Adres firmy:

Długosza 2, pok. 2
51-162 Wrocław

Telefon:

+48 572 123 506

Strona WWW:

https://besopracownia.pl/

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%