Zamknij
REKLAMA

Poduszki boho - małe dodatki, duży efekt

15.22, 11.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15.23, 11.01.2023

Tekstylia to bardzo ważny element wystroju. Wiele osób sądzi, że są to zbyt drobne dodatki, aby mogły wpłynąć znacząco na całość. Nic bardziej mylnego, gdyż poduszki boho mogą sprawdzić, że wnętrze dostanie nowego charakteru i na nowo poczujesz się w nim wspaniale.

Największy wybór tego typu rzeczy, znaleźliśmy w sklepie BaliBali.pl, który posiada masę dekoracji w stylu boho. W dzisiejszym

Poduszki w stylu boho - czyli jakim stylu?

Zanim jednak zaczniemy należy powiedzieć czym w ogóle jest ten styl boho. Pochodzi on od francuskiej bohemy, czyli grupy artystów żyjących w Paryżu po Rewolucji Francuskiej. Odrzucali oni wszelkie ówczesne trendy czy to w modzie czy w wystroju wnętrz. Było to oczywiście trochę wymuszone, ponieważ w tamtych czasach artystom nie wiodło się najlepiej stąd, musieli oni być kreatywni, aby stworzyć fajny ubiór czy wnętrze. Był to trochę zlepek wszystkiego, w którym można było odnaleźć jednak metodę. W ich aranżacjach królowały ciekawe kształty i wzory oraz sporo dodatków takich jak poszewki dekoracyjne z frędzlami z orientalnymi wzorami. Wiele wnętrz wyglądało jakby były miejscem życia jakiegoś podróżnika, który przywiózł masę suwenirów z dalekich podróży. 

Poduszki ozdobne - jakie kolory dobrać?

Najlepszą rzeczą w kolorystyce, która dominuje w boho jest to, że jest ona dość płynna. Nie ma sztywnych i narzuconych zasad. Najbardziej pożądane kolory to brąz, odcienie niebieskiego, beże niebieski, czerwień i zieleń jako kolory bazowe. Kolory podstawowe możesz następnie uzupełnić ciemnym fioletem, pomarańczem w połączeniu z różnymi wzorami, fakturami itp. Wyobraźnia i kreatywność to domena tego stylu, a pomysły są w zasadzie nieograniczone.

Poduszki boho - jak są tworzone?

Każda poduszka dekoracyjna to efekt pracy utalentowanego balijskiego rzemieślnika. Wszystkie to produkt w 100% robiony ręcznie. Nie ma tutaj mowy o masowej produkcji. Poszewka na poduszkę wykonana jest z wysokiej jakości bawełny zwanej inaczej makramą. Balijski rzemieślnik włókno po włóknie plecie poszewkę tworząc spójny wzór. 

Odbywa się to najczęściej za pomocą dwóch drewnianych deseczek, które trzymają górną cześć materiału, dzięki czemu na dole można pleć rozmaite kształty. Tworzone są zazwyczaj w rozmiarach 45x45 cm lub 50x50 cm. 

Najważniejszym aspektem produkcji w BaliBali.pl jest fakt, że każdy z produktów pochodzi od drobnych przedsiębiorców. Są to zazwyczaj lokalne, rodzinne firmy, dla których sprzedaż ręcznie robionych produktów, to główne źródło dochodu. Sama wyspa Bali gdzie tworzy się te poduszki i poszewki z naturalnych materiałów, została mocno doświadczona przez pandemie. Tym bardziej warto stawiać na drobne firmy, a nie ogromne korporacje. 

poduszki boho

poduszki boho

Poszewki dekoracyjne z rafii

W ofercie BaliBali.pl znajdziecie także bardzo modne ostatnimi czasy poduszki dekoracyjne w stylu boho z rafii. Jest to odmiana palmy iglastej i można pleść z niej różne dekoracje. Pasuje świetnie jako siedzisko w stylu arabskim, które możecie umieścić obok niskiego stolika. Oprócz tego dobrze zagrają w ogrodzie jako duże, solidne poduchy, na których możecie siedzieć na trawie. 

Sam proces tworzenia takich poduszek jest dość skomplikowany. Na początku ścina się liście palmy iglastej i osusza. Następnie, aby nabrały ładnego, jasnego koloru zostawia się je na jakiś czas na słońcu. Dzięki temu poduszki boho z frędzlami mają piękne słomkowy kolor. 

Poszewki boho - do czego pasują?

W sklepie BaliBali.pl znajdziecie sporo koców tworzonych z surowej bawełny. Będą one pasować jeśli dodacie do nich poduszki w stylu boho. Jeśli macie na przykład wysłużoną kanapę, która już od pewnego czasu Was straszy można spróbować ją przykryć na przykład pledem, który sprawi optycznie, że sofa otrzyma nowe obicie. To daje bardzo duże pole do popisów aranżacyjnych bez potrzeby wymieniana mebla.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%