Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto zdecydować się na wdrożenie nowoczesnego programu HR?

14.47, 18.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 14.47, 18.01.2023

Aplikacje HR & Payroll zyskują stale na popularności szczególnie wśród średnich i dużych przedsiębiorstw, które każdego dnia przetwarzają ogromną ilość danych. Oprogramowanie tego rodzaju pozwala bowiem na zautomatyzowanie wielu firmowych działań, które związane są zarówno z obsługą pracowniczą, jaki i finansami, sprzedażą czy dystrybucją. Przeczytaj, jakie funkcjonalności powinien posiadać praktyczny program HR.

Program HR jako niezbędnik dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Z każdym rokiem coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie zaawansowanych narzędzi typu HR & Payroll, które skutecznie digitalizują szereg czasochłonnych procesów wewnętrznych każdej organizacji. Aplikacje umożliwiają sprawne naliczanie wynagrodzeń i corocznego zeznania podatkowego. Pracownicy zyskują dodatkowo wygodny dostęp do kluczowych informacji na temat pensji, dzięki czemu samodzielnie mogą oni sprawdzić, w jaki sposób naliczane są ich wypłaty.

Program HR pozwoli Ci także na ograniczenie zbędnych wydatków, związanych z prowadzeniem papierowego archiwum dokumentów. Platforma umożliwia zarządzanie dokumentacją pracowników, które dostępne są w wygodnej wersji elektronicznej. Podpisywanie druków również nie będzie stanowiło dłużej problemu – umowy i aneksy mogą być przekazywane zatrudnionym drogą online, gdzie potwierdzą oni ich zgodność, oznaczając je certyfikowanym podpisem kwalifikowanym.

Program HR pomaga w sprawnej obsłudze procesów finansowych przedsiębiorstwa

Systemy informatyczne do zarządzania przedsiębiorstwem przyniosą także nieocenione wsparcie pracownikom działu finansowego. Oprogramowanie pomaga w sprawnej obsłudze ksiąg rachunkowych, przyśpieszając m.in. proces naliczania różnic kursowych i rozliczeń między okresowych. Twoi księgowi zyskają także dostęp do automatycznego generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz weryfikacji rachunków bankowych na Białej Liście Podatników VAT.

Program HR usprawni dodatkowo proces związany z obiegiem firmowych dokumentów finansowych. Osoby upoważnione mogą monitorować i nadzorować poprawność gromadzonych danych, przesyłając je kolejno do odpowiednich działów lub poszczególnych pracowników.

Jak działa program HR na urządzenia mobilne?

Warto zaznaczyć, że programy HR mogą być obsługiwane przez każde urządzenie z dostępem do internetu, dzięki czemu zatrudnieni zyskają wgląd w kluczowe informacje na temat harmonogramu pracy czy składowych pensji z dowolnego miejsca i o każdej porze. Aplikacja dostępna jest zarówno na komputery stacjonarne, jaki i smartfony, laptopy oraz tablety.

Co równie ważne, samo oprogramowanie występuje w różnych wariantach wdrożeniowych. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się jednak na program HR Teta w modelu Software as a Service. W ramach tej usługi użytkownik zyskuje dostęp do systemu, który utrzymywany i administrowany jest na serwerach dostawcy.

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem w program HR? Postaw na platformę Teta od Unit4

Marka Unit4 to doświadczony polski dostawca zaawansowanych narzędzi ERP i HR, które wspierają pracę tysięcy przedsiębiorstw z różnorodnych branż. Planujesz zakup oprogramowania kadrowo-płacowego, który usprawni politykę wewnętrzną Twojej organizacji? Odwiedź stronę internetową producenta, aby poznać pełne funkcjonalności aplikacji Teta.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%