Zamknij

Dom w otwartą strefą dzienną — poznaj zalety tego rozwiązania

00:00, 30.01.2023 art. sponsorowany

Projekty domów jednorodzinnych z otwartą strefą dzienną to popularny wybór wśród Inwestorów planujących budowę. Otwarta część dzienna jest nie tylko znakiem rozpoznawczym nowoczesnych wnętrz, to także rozwiązanie, które optycznie dodaje przestronności i oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Odpowiednio rozmieszczone przeszklenia umożliwiają doskonałe doświetlenie i podnoszą walory dekoracyjne otwartej przestrzeni. Jakie jeszcze atuty mają wnętrza z otwartą strefą dzienną?

Zalety otwartej strefy dziennej w projektach domów

Otwarty plan strefy dziennej sprawia, że poszczególne jej części są ze sobą płynnie skomunikowane oraz przenikają się wzajemnie. Projekty domów z takim rozwiązaniem dają w przyszłości mieszkańcom możliwość elastycznego przesuwania funkcji w zależności od potrzeb. Taki układ sprzyja integracji domowników, zachęca do rozmów i wspólnego przebywania. Strefa dzienna to przestrzeń, w której domownicy spędzają najwięcej czasu w ciągu dnia, powinna więc być dobrze doświetlona. Swobodny dostęp naturalnego światła umożliwiają odpowiednio duże przeszklenia oraz właściwe usytuowanie domu na działce względem stron świata. Jasna, słoneczna strefa dzienna prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Właściwa lokalizacja przeszkleń pozwala także w efektywny sposób czerpać zyski z naturalnej energii, co daje oszczędności w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Połączenie salonu, kuchni i jadalni przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zachęca do wspólnego spędzania wolnego czasu, rodzinnego gotowania, nie wyklucza osoby przygotowującej potrawy z trwającego przyjęcia, a przenoszenie dań i zastawy stołowej jest wygodne i sprawne. Dodatkowo zastosowanie wyspy kuchennej czy spiżarki w niewielkiej odległości od blatów roboczych sprzyja dobrej organizacji pracy.

Projekty domów z otwartą strefą dzienną ARCHON+

Zobacz, jak można efektownie i funkcjonalnie zaaranżować otwartą strefę dzienną, by sprzyjała integracji, oferowała komfortowe warunki do wypoczynku oraz pracy.

Dom w malinówkach 14 (E) OZE” to budynek z poddaszem użytkowym o prostej bryle, którą wieńczy dach dwuspadowy. Nowoczesny styl podkreślają duże przeszklenia oraz elewacja łącząca jasny i szary tynk z drewnianą okładziną. Wejście główne jest osłonięte przez podcień, a dalej wiatrołap, w którym znajduje się dużo miejsca na szafy, prowadzi do otwartej, pięknie doświetlonej strefy dziennej domu. W salonie zaprojektowano miejsce na narożną kanapę. Płynne połączenie z jadalnią sprzyja integracji, a dostępny z tej części domu taras uzupełnia przestrzeń wypoczynkową. Kuchnia została umownie wyodrębniona w ramach całej strefy, w jej granicy przewidziano barek śniadaniowy, który gwarantuje dodatkowe miejsce do spożywania posiłków. Komfort pracy zapewniają obszerne blaty kuchenne, przyległa spiżarnia oferuje dodatkowe miejsce na produkty spożywcze. W pobliżu kuchni przewidziano drugie wyjście na taras, gdzie można urządzić kącik kawowy. W układzie parteru znajduje się także dodatkowy pokój i łazienka z prysznicem. Na poddaszu mieści się strefa nocna domowników, a w niej trzy sypialnie dobrze doświetlone za sprawą portfenetrów. W tej części domu znajduje się również wspólna garderoba, łazienka z pełnym wyposażeniem, a także pralnia z funkcją suszarni. W projekcie „Domu w malinówkach 14 (E) OZE” zastosowano energooszczędne instalacje - wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz pompę ciepła, jako źródło ogrzewania.

Dom w kosaćcach 2 (N) OZE” zachwyca swoim efektownym wyglądem w stylu nowoczesnej stodoły. Prostą, parterową bryłę wieńczy dwuspadowy dach bez okapów, pokryty dachówką w antracytowym kolorze, która pięknie komponuje się z projektem elewacji – białym i grafitowym tynkiem. Pergola z bocznymi panelami dodaje klimatu przestrzeni tarasowej. Podział stref w tym jednokondygnacyjnym wnętrzu jest bardzo czytelny. Otwarty układ części dziennej sprawia, że zyskuje ona na przestronności. Mieszkańcy mają tutaj do dyspozycji salon z kominkiem i miejscem na wygodne sofy, jadalnię z dużym stołem oraz kuchnię, w której centrum można zaaranżować wyspę z dodatkowym blatem roboczym oraz barkiem śniadaniowym. Zaletą kuchni jest przylegająca do niej spiżarnia. Część dzienna zachwyca dużą ilością naturalnego światła, które swobodnie wprowadza szerokie przeszklenie. W strefie prywatnej domowników znajdują się trzy sypialnie, z czego dwie z bezpośrednim dostępem do ogrodu. Sypialnia dla rodziców posiada prywatną garderobę. W projekcie „Domu w kosaćcach 2(N) OZE” zastosowano energooszczędne instalacje - wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz pompę ciepła, jako źródło ogrzewania.

Dom w malinówkach 21” to idealny na wąską działkę projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Jasny tynk na elewacji z szarymi detalami oraz drewnianą okładziną nadają bryle ponadczasowego charakteru. Główne wejście na ścianie szczytowej domu zostało osłonięte funkcjonalnym podcieniem, który chroni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Przestrzeń dzienna jest efektownie otwarta na taras, przeszklenie z przesuwnym systemem otwierania zwiększa możliwości aranżacyjne wnętrza. W salonie znajduje się kominek, a jadalnia zlokalizowana przy oknie zachęca do wspólnego spożywania posiłków i zachwyca widokiem na ogród. Kuchnia to funkcjonalna przestrzeń z miejscem na wysoką zabudowę i barek śniadaniowy. Wygodnym rozwiązaniem jest zaprojektowana pod schodami spiżarnia. Na parterze domu znajduje się dodatkowy pokój, łazienka z prysznicem oraz kotłownia z możliwością aranżacji w niej pralni. Strefa nocna na poddaszu oferuje trzy sypialnie. Pokój rodziców posiada prywatną garderobę i dodatkowo zapewnia duże możliwości aranżacyjne. Z korytarza dostępna jest wspólna łazienka oraz garderoba.

Projekty domów ARCHON+ to różnorodna oferta, spełniająca indywidualne założenia i oczekiwania Inwestorów. Zapraszamy na www.archon.pl

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%