Zamknij

Upadłość konsumencka - kancelaria prowadząca tego rodzaju sprawy

artykuł sponsorowany + 14:45, 03.11.2023 Aktualizacja: 14:49, 03.11.2023
pixabay.com pixabay.com

Upadłość konsumencka – Kancelaria pomaga w złożeniu i uzasadnieniu wniosku, dzięki czemu nie zawiera on błędów i braków. W zakresie upadłości konsumenckiej toczy się wieloetapowe postępowanie sądowe, dlatego warto zwrócić się do prawnika, by uzyskać pomoc w oddłużeniu i to na najlepszych warunkach.

Upadłość konsumencka – Kancelaria

Utrata pracy, choroba, nietrafione inwestycje, hazard czy problemy rodzinne przyczyniają się do powstania zadłużenia, które niekiedy trudno spłacić. Życie dłużnika bywa koszmarem, ponieważ komornik zajmuje każde wynagrodzenie, nawet z umowy zlecenia. Jeśli nawet nie może przejąć części wynagrodzenia, to zablokuje konto bankowe i po pewnym czasie, osoba zadłużona nie ma dostępu do własnych środków. Wierzytelności kupują firmy windykacyjne, które nękają pismami i telefonami „swoich klientów”. Aby odzyskać spokój i stabilność finansową, rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Sprawa jednak jest nieco bardziej skomplikowana niż wielu sądzi, dlatego przed podjęciem decyzji, warto wiedzieć, jakie są jej konsekwencje. Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej następuje wstrzymanie postępowań egzekucyjnych, ale dłużnik musi się liczyć z utratą majątku. W skład masy upadłości wchodzi mienie małżonków, jeśli nie podpisali rozdzielności majątkowej. Warto wcześniej omówić temat upadłości konsumenckiej z prawnikiem by dokładnie przeanalizował sytuację. Specjalista pomoże w postępowaniu upadłościowym, dzięki czemu upadłość konsumencką uzyskuje się na lepszych warunkach.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej a majątek upadłego

Do ogłoszenia upadłości osoby fizycznej dochodzi z reguły przy spirali długów, których nie sposób spłacić. Dzięki procedurze można uzyskać trwałe oddłużenie, czyli anulowanie wszystkich zobowiązań, nawet niezgłoszonych w trakcie postępowania. Upadłość konsumencka prowadzi do uwolnienia się od komornika, co jest ogromną ulgą. Mając jednak majątek, trzeba liczyć się z jego całkowitą lub częściową utratą. Niektóre osoby fizyczne, zanim ogłoszą upadłość konsumencką, starają się przepisać nieruchomość, samochód czy inne wartościowe dobra na rodzinę, co jest błędnym krokiem.

Syndyk, który będzie zarządzał masą upadłości, bez problemu ustali fakt zbycia mienia i wtedy może cofnąć te transakcje. Nad upadłością konsumencką zastanawiają się również osoby, które nie mają majątku i źródeł dochodów. Obawiają się, że złożony wniosek zostanie odrzucony, więc odwlekają sprawę. Pod hasłem: upadłość konsumencka kancelaria, znajdziemy specjalistów, którzy pomagają również tym klientom, którzy nie mają majątku. Niekiedy brak pracy wynika z problemów zdrowotnych czy braku kwalifikacji.

Upadłość konsumencka – rozpatrywanie wniosku

Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej mogą ogłosić upadłość konsumencką. W tym celu muszą złożyć wniosek do sądu rejonowego. Rozpatrywanie trwa do 3 miesięcy, ale termin nie jest wiążący. Ogłoszenie lub odrzucenie upadłości może nastąpić już po 3. tygodniach od złożenia wniosku. Po nowelizacji prawa sąd nie musi już weryfikować, czy dłużnik umyślnie lub w wyniku błędów doprowadził do swojej niewypłacalności.

Jeśli jednak do sądu upadłościowego trafi wniosek zawierający błędy lub braki formalne, należy go uzupełnić, co wydłuża całą procedurę. Kiedy jednak zostanie rozpatrzony pozytywnie, zaczyna się postępowanie właściwe. W toku postępowania upadłościowego syndyk ustala wysokość zadłużenia i masy upadłościowej, którą licytuje, by pozyskać środki na zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Sąd ustala harmonogram oddłużenia ewentualnie wydaje decyzję o umorzeniu zobowiązań bez planu spłaty.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%