Zamknij
REKLAMA

Najbardziej romantyczne miejsca we Wrocławiu

08:26, 18.12.2019 | materiały partnera

Wrocław kryje w sobie wiele romantycznych miejsc. Klimatyczne tereny miasta są idealne na randkę z ukochaną osobą czy wyjątkowe zaręczyny. Odwiedzając Wrocław we dwoje, warto odwiedzić takie miejsca, jak np. Sky Tower, Ogród Japoński, Most Zakochanych czy Wyspa Opatowicka.

Wrocław położony jest w województwie dolnośląskim. Osoby, które mieszkają daleko od tej części Polski, mogą szybko i komfortowo dostać się tam samolotem. Tanie loty do Wrocławia odbywają się z takich miast jak: Bydgoszcz, Warszawa, Lublin, Poznań, Szczecin, Kraków.

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower to jeden z najwyższych budynków w Polsce, ponieważ jego wysokość sięga 212 metrów i liczy on sobie 50 pięter. Razem z dwoma innymi budynkami tworzy komfortowy kompleks nie tylko mieszkalny i biurowy, ale również rekreacyjny oraz usługowo-handlowy. Sky Tower posiada jeden z piękniejszych tarasów widokowych w całym kraju. To wyjątkowo malownicze i, przede wszystkim, romantyczne miejsce, z którego można podziwiać panoramę miasta. Na 49. piętro budynku najlepiej wybrać się tuż przed zachodem słońca, gdyż skąpany w takim świetle Wrocław prezentuje się wyjątkowo baśniowo.

Ogród Japoński

Ogród Japoński we Wrocławiu znajduje się w Parku Szczytnickim, nazywanym zielonymi płucami miasta. Obiekt ma powierzchnię prawie 100 hektarów, a na jego terenie znajdują się między innymi: kościół św. Jana Nepomucena, Stadion Olimpijski, obserwatorium astronomiczne oraz przepiękna, zabytkowa pergola, idealna jako tło do pamiątkowej fotografii. Malowniczy park to bogactwo fauny i flory pochodzącej nie tylko z Europy, ale również Azji i Ameryki Północnej, dzięki temu obiekt wygląda wyjątkowo o każdej porze roku. To idealne miejsce na romantyczne spacery i spędzanie czasu na łonie natury.

Most Zakochanych we Wrocławiu

Ostrów Tumski to zabytkowa i jedna z najstarszych części Wrocławia. Jest pełna muzeów i zabytków, przez co chętnie odwiedzają ją zaciekawieni turyści. To również jedno z ulubionych miejsc mieszkańców miasta, ponieważ właśnie tam znajduje się słynny most miłości, a dokładniej Most Tumski, przed wojną nazywany Mostem Katedralnym. To malownicze miejsce, idealne na spokojny spacer z drugą połówką i wczucie się w klimat miasta. Stosunkowo nowa legenda głosi, że zapięcie kłódki ma moście i wyrzucenie klucza gwarantuje trwałą miłość, która przetrwa wszystkie przeciwności. Wielu zakochanych postanowiło wypróbować tę „moc” mostu i pozostawiało na nim swoje kłódki.

Wyspa Opatowicka

Wyspa Opatowicka nazywana również Wyspą Miłości, położona jest między Kanałem Opatowickim a rzeką Odrą. Na terenie obiektu znajduje się, między innymi, park linowy, jest tam również wiele tras rowerowych i malowniczych ścieżek do spacerowania w otoczeniu przepięknej natury. To również doskonałe miejsce na romantyczny piknik i odpoczynek czy grę w piłkę na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzi się do spędzania wolnego czasu latem, ale w chłodne miesiące również ma swój urok.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone