Zamknij
REKLAMA

Pędzle do makijażu – must have dobrze wykonanego make-upu

09:58, 11.02.2020 | ?.W
Skomentuj

Podczas robienia makijażu na co dzień nie zawsze mamy czas, aby przyłożyć się do aplikacji produktów. Nakładamy je często palcami, niekiedy pędzelkami bądź aplikatorami dołączonymi do produktów przy ich zakupie. Niestety często jest tak, że aplikatory dołączane jako gratis nie spełniają naszych oczekiwań. Chociażby z tego względu, że jeden pędzelek może zapewnić nam wyłącznie jedną możliwość aplikowania produktu. O jakie pędzle powinnyśmy zadbać podczas wykonywania makijażu?

Pędzle do podkładu, pudru i modelowania

O ile produkty pielęgnacyjne i bazowe nałożymy bez problemu opuszkami palców, o tyle już z kosmetykami kolorowymi nie jest tak łatwo. Jeśli chcemy precyzyjnie rozprowadzić podkład, powinnyśmy zadbać o pędzelek do podkładu: płaski, z dłuższym, zwartym włosiem lub gąbeczkę. Używając gąbki pamiętajmy, że absorbuje ona produkt. Dlatego zawsze przed użyciem należy zwilżyć ją wodą. Dobrze jest też połączyć używanie pędzelka i gąbki. Wówczas produkt nałożymy pędzlem, a gąbką precyzyjnie wygładzimy i wykończymy, bez pozostawiania smug czy nadmiaru podkładu.

Dobrze jest także mieć malutką, owalną gąbeczkę do aplikowania korektora pod oczy. Świetnie sprawdza się w miejscach trudnodostępnych. Do tego pozwala pozbyć się nadmiary produktu w miejscach zmarszczek mimicznych czy załamaniach skóry. Pod oczami szczególnie jesteśmy na to narażone – a zbierający się podkład nie wygląda estetycznie.

Przy makijażu twarzy przyda się też szeroki, luźny pędzel do nakładania sypkiego pudru oraz sztywniejszy o krótszym i skośnie ściętym włosiu do modelowania twarzy.

Pędzelki do cieni do powiek

Absolutny must have to pędzelki do cieni do powiek. Niestety często te, które są dołączone do paletek nie radzą sobie. Jakimi pędzelkami pracować? Choć na pewno na początku nie będzie to łatwe, powinnyśmy spróbować wykonywać makijaż oka minimum trzema pędzlami. Podstawowy służy do nakładania cieni na całą powiekę. Ma dłuższe włosie o zaokrąglonym kształcie, ułożone dość luźno. Drugim jest pędzelek precyzyjny: malutki, płaski, o bardzo krótkim włosiu. Pozwoli bez trudu nałożyć cienie w kącikach oczu czy dopełnić akcentem dolną linię powieki. Jeśli używamy kilku cieni, a z pewnością tak jest, gdy posługujemy się paletą, koniecznie w naszych rękach powinien znaleźć się pędzelek do blendowania. Ma on kształt kuleczki. Włosie jest krótkie, bardzo zwarte i zaokrąglone, dzięki czemu bez problemu jesteśmy w stanie zatrzeć granice między kolejno nakładanymi kolorami.

Pędzelek do brwi

Pędzelek do modelowania brwi jest płaski i skośnie zakończony. Możemy go używać do aplikowania cieni lub pomady. Ale zanim nałożymy kosmetyk, dobrze jest wyczesać włoski. Do tego najlepsza jest szczoteczka syntetyczna, spiralna – taka, jaką często można spotkać przy tuszach do rzęs. Niektóre marki sprzedają pędzelek do brwi, który jest podwójnie zakończony – z jednej strony mamy szczoteczkę do wyczesywania, a z drugiej do nakładania produktów. To bardzo dobra opcja!

Wykonując makijaż pędzelkami od razu zobaczymy różnicę w precyzji wykonania. Im częściej będziemy sięgać po pędzelki, tym szybciej nabierzemy wprawy i skrócimy czas wykonywania make-upu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

VeroniqueVeronique

0 0

In an argument, Canada's Finance Ministry said hello
was monitoring co-lending activity, which it said represented
a small portion of the mortgage market. mortgage broker coquitlam In this regard, millennials
being a generational demographic appear to possess something
in accordance with Quebecers being a regional demographic.v 15:05, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LowellLowell

0 0

In regards to property type, condominiums continued to get popularity in Canada.
coquitlam mortgage broker Tesla's surprise US$6,410 discounted
sparks a rant from devotee.v 13:40, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CeciliaCecilia

0 0

Tougher mortgage stress-testing rules could allow it to be impossible for 40,000 to
50,000 Canadians to buy your house each year, driving down real estate sales and lowering the anticipated pace of latest mortgage-lending growth, according to a
new analysis. mortgage broker Canada's alternative mortgage market,
which in fact had largely consolidated into three players — Citibank, Wells Fargo and HSBC — fled the country inside immediate aftermath with the 2008-09 recession as Canadian investors digested
the extent this agreement shadow lending was implicated inside U.v 20:29, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone