Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób szybko wysłać paczkę?

08:36, 17.02.2020 | materiały partnera

Przesyłka kurierska czy paczkomatowa idzie szybko (z reguły dociera w jeden dzień), ale czy można ją szybko nadać? Zależy co rozumiemy przez “szybko”. Tak samo jak różnie rozumiemy określenie “wygodnie”. Wszystko zależy od osobistych preferencji nadawcy. Jeżeli korzysta z usług InPost, to są dwie definicje szybkości:

  1. Szybko, czyli wypełniam formularz na stronie bez zakładania konta i nadaję w paczkomacie po drodze do szkoły/pracy/kina/teatru.
  2. Szybko, czyli przygotowuję przesyłkę korzystając ze swojego konta w Managerze paczek, a kurier przyjedzie po paczkę do domu/pracy i ja się nie muszę nigdzie ruszać.

W obu przypadkach najwięcej czasu zajmie spakowanie paczki. Dziś zajmiemy się opcją pierwszą, która dla przygodnego użytkownika usług InPost wydaje się bardziej przystępna.

Jak wysłać paczkę przez szybkie nadania?

Nadanie paczki tą metodą jest banalnie proste, ale najpierw trzeba przygotować paczkę. Pamiętaj, że skrzynki paczkomatu mają konkretne rozmiary, więc trzeba zapakować paczkę tak żeby weszła w jeden z nich. Od tego rozmiaru zależy cena, więc jest to ważna sprawa. Paczka musi też być przy tym dobrze zabezpieczona.

Po zapakowaniu paczki wchodzisz sobie na stronę InPost/SzybkieNadania i wypełniasz formularz. System poprowadzi cię za rączkę przez cały proces, posiłkując się nawet obrazkami. Najpierw wybierasz dokąd chcesz nadać paczkę - do paczkomatu (lub punktu obsługi paczek) czy przesyłką kurierską pod wskazany adres. Następnie wybierasz gabaryt paczki (czyli do której skrytki w paczkomacie się zmieści). Teraz zostało już tylko podać dane swoje i odbiorcy (spokojnie, te “dane” to tylko Imię, nazwisko, e-mail i nr telefonu) oraz wybrać paczkomat (lub punkt obsługi), w którym przesyłka ma być nadana i odebrana. Można wpisać nr paczkomatu ręcznie, albo wybrać go z mapki. Jeżeli nadajesz przesyłkę kurierską to oczywiście musisz podać dokładne dane adresowe odbiorcy. Przez cały czas z prawej strony wisi okienko z podsumowaniem twoich wyborów i wynikającą z nich ceną usługi. Tam też jest miejsce na wpisanie kodu rabatowego.

Na koniec musisz jeszcze tylko zaakceptować regulamin i kliknąć “Przejdź do podsumowania”. Po sprawdzeniu, że wszystko się zgadza możesz przejść do płatności. Zostaniesz przekierowany do strony płatności eCard, gdzie wybierasz odpowiedni sposób płatności i płacisz. Po uiszczeniu opłaty możesz pobrać etykietę nadawczą. Pamiętaj, że etykietę możesz pobrać w PDF i wydrukować gdzie Ci wygodnie.

Po naklejeniu etykiety na paczkę idziesz się do wybranego wcześniej Paczkomatu lub POP. Na ekranie paczkomatu wybierasz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”, skanujesz kod kreskowy z etykiety i otwiera się skrytka. Wkładasz paczkę do skrytki, zamykasz i po sprawie. Jeśli wybrałeś nadanie w Punkcie Obsługi Paczek to po prostu zanosisz tam przygotowaną przesyłkę i pracownik będzie już wiedział co z nią zrobić.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone