Zamknij
REKLAMA

Meble z technorattanu

14:49, 24.02.2020 | materiały partnera

Taras i ogród są przestrzeniami, które mają coraz większe znaczenie dla użytkowników. Są to miejsca relaksu i odpoczynku od codziennych spraw. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie inwestuje w modne i wygodne aranżacje. Nie da się ukryć, że jednym z głównych elementów w przestrzeni wypoczynkowej są odpowiednie meble. Coraz bardziej popularne stają się zestawy z technorattanu, które poza eleganckim wyglądem mają dużą wytrzymałość i odporność na czynniki atmosferyczne.

Technorattan – udoskonalony rattan

Naturalny rattan tworzony jest z palm rotangowych, które są materiałem ekologiczny i szybko odnawialnym w przyrodzie. Występuje on w Azji, Afryce i Australii. Meble z tego tworzywa są lekkie oryginalne i łatwe w utrzymaniu. Niestety, ten materiał ma ograniczoną trwałość, dlatego wraz z rozwojem technologii zaczęto udoskonalać naturalne tworzywo, by wyzbyć się jego wad. W ten sposób powstał technorattan – materiał polietylenowy. Producenci szacują jego wytrzymałość na 10-15 lat. Używa się go do wyplatania siedzisk, zestawów mebli i doniczek. Fotele i krzesła z tego materiału są bardzo wygodne, dlatego użytkownicy coraz chętniej wybierają je na swoje balkony i do ogrodów. Zestaw kawowy z technorattanu proponowany przez firmę Cloveris to stoliki i krzesła w różnych konfiguracjach. Dostępne są modele z fotelami i ławkami. Technorattan występuje w różnych kolorach, więc łatwo dobrać odpowiednie barwy do aranżacji.

Zalety technorattanu

Ogromną zaletą technorattanu jest fakt, że to materiał ekologiczny, nieszkodliwy dla środowiska i może zostać ponownie przetworzony. Dodatkowo, technorattan cechuje się wysokim poziomem elastyczności, jest giętki i trwały. Meble wykonane z tego tworzywa wytrzymują duże ciężary. Co ważne, technorattan jest odporny na działanie promieni UV, więc nie zmienia barwy pod wpływem słońca i wysokich temperatur. Materiał jest tak wytrzymały, że można pozostawić go na zewnątrz w okresie jesienno-zimowym.  Poza tym, tworzywo jest proste w utrzymaniu i pielęgnacji. Bardzo łatwo usuwa się powstałe plamy i zabrudzenia. Wystarczy wytrzeć je wilgotną ściereczką. Technorattan nie posiada żadnych szkodliwych dla użytkownika substancji, co jest niezwykle istotne dla osób z dziećmi.  

Typy technorattanu

Istnieje kilka rodzajów plecionki technorattanowej. Sprawia ona, że meble różnią się między sobą. Płask plecionka wykonana jest z płaskich pasów o różnej grubości. Im grubszy splot, tym meble są bardziej wytrzymałe. Najbardziej naturalnie wyglądają przedmioty wykonane z okrągłej lub półokrągłej plecionki. Wyroby wykonane w takiej technologii przypominają meble z wikliny i rattanu. Splot może również przypominać trzcinę wodą lub hiacynt wody albo być zupełnie płaski. Wybór plecionki zależy od indywidualnych upodobań użytkownika. Technorattan ma wiele zalet, które docenia coraz szersze grono zainteresowanych. Trzeba jednak wspomnieć, że meble z tego materiału zaliczane są do produktów z wyższej półki cenowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone