Zamknij
REKLAMA

Poznaj najefektywniejszą technikę splotu pościeli

09:20, 21.06.2020 | materiały partnera

Jednym z najlepszych rodzajów tkanin stosowanych w pościelach zdecydowanie jest satyna bawełniana. Zastosowana do jej produkcji bawełna satynowa odpowiada nie tylko za piękno wizualne i przyjemne wrażenia dotykowe, ale również za wysoką jakość oraz trwałość tkaniny. Właśnie z takich tkanin powstaje piękna pościel satyna bawełniana 160x200.

Pościel satyna bawełniana 160x200 – technika splotu

Satyna jest rodzajem atłasu – obie tkaniny uważa się za jedne z najbardziej luksusowych na rynku. Różnica pomiędzy nimi wynika wyłącznie ze sposobu tkania, ponieważ satyna posiada splot wątkowy. Z tego powodu obecnie, jeśli chodzi o pościel satyna bawełniana 160x200, wyróżnia się już jedynie dominację danego układu: wątkowego (satynowego) lub osnowego (atłasowego).

Specyfika splotu satynowego polega na zastosowaniu długich, czesanych i skręcanych włókien o odpowiedniej kombinacji nitek. Jedna nitka materiału przechodzi cztery razy nad i raz pod. Skutkuje to wyjątkowymi właściwościami bielizny pościelowej: połyskiem oraz miłą w dotyku, aksamitną fakturą. Jeszcze lepszy efekt można osiągnąć, gdy do splotu satynowego wykorzystamy 100% satynę bawełnianą, czyli materiał o całkowicie naturalnym składzie. Dzięki niemu pościel satyna bawełniana 160x200 jest tak wyjątkowa.

Pościel bawełniana o splocie satynowym

Bawełna satynowa to materiał w postaci czystej bawełny, który wykorzystuje się do splotu satynowego. Początkowo 100% bawełna poddawana jest barwieniu, a następnie procesowi merceryzacji, czyli działaniu roztworu wodorotlenku sodu, inaczej zwanego ługiem sodowym. Dzięki tym działaniom materiał zostaje pozbawiony matowego wykończenia, nabierając połysku i elastyczności. Wówczas satyna bawełniana łatwiej poddaje się również farbowaniu.

Pościel 160x200 satyna bawełniana – dlaczego warto?

Ważną cechą, którą posiada pościel 160x200 satyna bawełniana, jest estetyka stanowiąca ozdobę dla każdej sypialni. To tak zwane połączenie idealne, w którym otrzymujemy właściwości zarówno bawełny, jak i satyny. Więcej o tym pisaliśmy na https://posciel.to.

Satynowy splot zastosowany w pościeli 160x200 satyna bawełniana odpowiada za jej przyjemną w dotyku fakturę, estetyczny połysk oraz odporność na różnego rodzaju rozciągnięcia, odbarwienia lub przetarcia. Z kolei użycie satyny bawełnianej sprawia, że tkanina dobrze przepuszcza powietrze, pochłania nadmiar wilgoci i reguluje temperaturę ciała.

Co szczególnie ważne, zastosowanie w pościeli 160x200 bawełniana satyna naturalnego materiału służy osobom posiadającym alergie oraz dzieciom z wrażliwą i delikatną skórą. Wskazany materiał nie powoduje żadnych podrażnień i jest ekologiczny. Dzięki temu, stosując wybraną pościel, nie musimy obawiać się ani o nasze zdrowie, ani o środowisko naturalne.

Wysokiej jakości pościel bawełna satynowa 160x200

Komplet pościeli 160x200 bawełna satynowa warto dobrze sprawdzić pod kątem składu. Czy rzeczywiście stanowi on 100% splotu bawełnianego? Unikajmy wszelkich domieszek innych, syntetycznych materiałów. Dlaczego pościel 160x200 satyna bawełniana wykonana z 100% bawełny stanowi lepszą alternatywę dla materiałów syntetycznych? Ich nawet niewielka ilość może sprawić, że pościel straci swoje właściwości hipoalergiczne, a także nie będzie już tak przewiewna i komfortowa dla skóry. Wówczas podczas snu może pojawić się nadmierna potliwość lub, co gorsza, reakcje alergiczne.

Zwróćmy uwagę także na to, że komplet pościeli 160x200 satyna bawełniana nie powinien mieć niskiej ceny. Nawet jeśli w składzie jest 100% bawełna, nie kupujmy zbyt tanich produktów. Istnieje wtedy ryzyko, że nabędziemy pościel bawełna satynowa 160x200 z niskiej jakości satyny bawełnianej, która już po pierwszym praniu nie zachowa swoich pierwotnych właściwości. Takiej niskiej jakości tkanina szybko zaczyna się odbarwiać lub mechacić.

Najlepiej postawić na komplet pościeli 160x200 bawełna satynowa od renomowanego producenta. Aktualnie na rynku prym wiodą pościele 160x200 satyna bawełniana marek Darymex oraz Greno. Producenci oferują szeroki wybór rozmiarów oraz wzorów pościeli najwyższej jakości.

Gdzie pasuje pościel bawełna satynowa 160x200?

Wymiary pościeli satyna bawełniana 160x200 idealnie pasują do łóżek małżeńskich lub po prostu dla osób, którym wygodnie śpi się, mając do wykorzystania dużą przestrzeń. 160 cm szerokości materiału w zupełności powinno wystarczyć dwóm osobom na okrycie się tak, by nie walczyć w nocy o kołdrę. Choć wskazane wymiary najlepiej pasują do materaca o podobnej wielkości, można pokusić się o ich zastosowanie również w przypadku mniejszych łóżek. Wówczas kołdra przybrana w pościel bawełna satynowa 160x200 będzie estetycznie spływać z materaca, dając luksusowy efekt wizualny.

Postaw na jakość, bądź eko i ciesz się zdrowiem

Wybór pościeli bawełna satynowa 160x200 to przysługa wyświadczana zarówno własnemu zdrowiu, jak i środowisku naturalnemu. Sam proces produkcji bawełny satynowej nie wymaga zastosowania ostrych środków chemicznych, dlatego później stworzona z niej tkanina nie drażni naszej skóry ani dróg oddechowych. Także podczas prania pościeli satyna bawełniana 160x200 nie musimy obawiać się o wytrącanie się do wody tzw. mikroplastiku ze sztucznej tkaniny, który zanieczyszcza środowisko i jest właściwie niemożliwy do usunięcia.

Ostatecznie komplet pościeli 160x200 satyna bawełniana może służyć nam przez wiele lat i cieszyć komfortowym snem w optymalnej temperaturze, bez reakcji alergicznych, podrażnień i innych niepotrzebnych niespodzianek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA