Zamknij
REKLAMA

Fortissio – Przeczytaj te opinie zanim zaczniesz

13:24, 30.06.2020 | materiały partnera

Jeśli poszukujesz profesjonalnego brokera, odradzamy ci wybór niepewnych, nieregulowanych spółek. Zamiast tego postaw na sprawdzone rozwiązania. W tym artykule dowiesz się więcej na temat Fortissio - firmy, która posiada jedne z najlepszych usług brokerskich na rynku. 

1. Co to za broker?

Fortissio to w pełni regulowany i licencjonowany broker. Marka należy do firmy Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A. Działalność spółki reguluje Grecka Komisja Rynku Kapitałowego. Oprócz tego Fortissio działa zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego MiFID, przez co współtworzy zharmonizowane, przejrzyste środowisko finansowe i chroni uczestników rynku. Ponadto broker podlega kontrolom ze strony urzędów w krajach, w których prowadzi działalność. Dzięki temu mamy pewność, że Fortissio przestrzega wszystkich przepisów prawa oraz wymogów finansowych. Broker wyróżnia się na rynku, dzięki swojej profesjonalnej platformie tradingowej PROfit oraz skutecznym narzędziom inwestycyjnym. 

2. Jak wygląda i na czym polega inwestowanie na tej platformie?

Polecamy Fortissio wszystkim traderom ze względu na jedną z najlepszych platform inwestycyjnych na świecie. To elastyczne i potężne narzędzie, które jest w stanie sprostać złożonym wymaganiom większości inwestorów. PROfit odpowiada na potrzeby początkujących graczy, dzięki swojej intuicyjności i prostej obsłudze. Platforma Fortissio to jednocześnie idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, ponieważ zapewnia dostęp do szerokiej klasy aktywów i zaawansowanych funkcji. 

Poniżej przedstawiamy szereg korzyści, na które może liczyć użytkownik platformy Fortissio:

 1. Dostęp do ponad 200 różnych instrumentów finansowych
 2. Bieżące wiadomości finansowe
 3. Analizy i alerty
 4. Pomoc techniczna bezpośrednio z poziomu platformy
 5. Pełna konfigurowalność
 6. Dostęp przez internet bez konieczności pobierania i aktualizowania oprogramowania 
 7. Możliwość płynnego przełączania się pomiędzy urządzeniami i kontynuowania handlu z dowolnego miejsca

Interesuje cię trading przy użyciu urządzeń mobilnych? Specjalnie dla ciebie broker Fortissio przygotował wersję Mobile PROfit. Platforma mobilna daje całodobowy dostęp do światowych rynków. Możesz cieszyć się wszystkimi funkcjami standardowej platformy. Jedyne czego potrzebujesz, to urządzenie z systemem iOS lub Android. Korzyści, na jakie możesz liczyć dzięki Mobile PROfit to:

 1. Prosty interfejs
 2. Dostęp do skutecznych i przyjaznych narzędzi inwestycyjnych
 3. Aktualne analizy, kalendarz gospodarczy oraz najnowsze wiadomości rynkowe
 4. Szybka realizacja zleceń
 5. Fundamentalna i techniczna analiza danych

3. Zalety i wady Fortissio

Zanim podjemiesz decyzje o współpracy z brokerem, poznaj zalety i wady oferty Fortissio:

Zalety 

Szeroki wachlarz instrumentów

Fortissio daje dostęp do najróżniejszych instrumentów za pośrednictwem kontraktów CFD. Każdy użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, w co inwestuje. Dzięki współpracy z Fortissio, szybko zrealizujesz swoje cele finansowe.

Waluty

Fortissio ułatwia inwestycje na stale rosnącym rynku Forex. Z platformą PROfit możesz wybierać spośród najpopularniejszych walut na świecie: euro, dolara amerykańskiego, czy franka szwajcarskiego. 

Akcje

Jeśli interesują cię akcje, sprawdź ofertę Fortissio. Broker umożliwia inwestowanie w największe światowe firmy (np. Apple, Microsoft, eBay i Google). Akcje są dostępne za pośrednictwem kontraktów CFD. Dzięki temu nie musisz obawiać się licznych regulacji. Nie zajmujesz się kupnem ani sprzedażą akcji. Inwestujesz w oczekiwanie, że cena danego aktywa wzrośnie lub zmaleje. 

Indeksy

Jeśli poszukujesz ciekawej alternatywy dla swoich inwestycji, warto przemyśleć wybór indeksów. Możesz porównać je do grup akcji, które reprezentują określone sektory rynku i przemysłu. W tym przypadku również nie handlujesz aktywami bezpośrednio, a poprzez kontrakty różnicowe. 

Surowce

Ciekawą opcją inwestycyjną są również surowce. Możesz rozważyć tą opcję, jeśli na pozostałych rynkach panuje niepewność. Fortissio daje ci dostęp do metali szlachetnych, naturalnych zasobów energetycznych oraz towarów rolnych. Największą popularnością cieszą się ropa naftowa, gaz ziemny, złoto i srebro.

Fundusze ETF

Ta opcja udostępnia inwestorom ekspozycję na koszyk bazowych akcji oraz obligacji. Możesz liczyć na taką samą elastyczność, jak podczas handlu pojedynczymi kontraktami CFD na akcje. W ramach jednej transakcji inwestorzy uzyskują większą ekspozycję na poszczególne sektory rynku.

Skuteczne narzędzia rynkowe

Autochartist

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia, które usprawni twoje inwestycje, Autochartist to najlepszy wybór. Fortissio udostępnia narzędzie, które skanuje oraz analizuje rynki. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zrozumieć dane zebrane z różnych rynków oraz poznać sposób ich działania. Dzięki Autochartist możesz zaoszczędzić czas i opracować strategię handlową. Ponadto usługa zapewnia następujące korzyści:

Codzienne raporty rynkowe - każdego dnia otrzymasz ważne aktualizacje i informacje o zmianach na rynku. 

Analiza zmienności - pozwala ustalić okresy niestabilności rynku oraz określić odpowiednie poziomy wyjścia. 

Filtry prawdopodobieństwa - pomagają wyszukać wartościowe wydarzenia i odnoszą je do poprzednich wyników i wzorców. 

Zautomatyzowana analiza techniczna - obejmuje prognozy cen, wzory wykresów, poziomy linii wsparcia i oporu. 

Usługi SMS

Fortissio upewnia się, że wszyscy użytkownicy platformy mają narzędzia niezbędne do podjęcia najlepszych decyzji inwestycyjnych. Dlatego każdego dnia otrzymasz informacje o kierunkach rozwoju rynku, które pomogą ci podjąć ważne kroki na rynku. Usługi SMS obejmują błyskawiczne powiadomienia i bieżący kalendarz gospodarczy. 

Wykresy i wiadomości finansowe

Fortissio udostępnia wykresy i ważne informacje na temat finansów. Dostawca nie pobiera za tę usługę dodatkowych opłat. 

Trading Insider

Jeśli interesują cię trendy panujące wśród innych inwestorów, Trading Insider pokaże ci dane w oparciu o ich otwarte pozycje. Dane, treści i linki nie podlegają weryfikacji Fortissio, dlatego samodzielnie zdecyduj, jak wykorzystasz je w swojej strategii. 

Sprawny system wpłat i wypłat

Fortissio zadbał o różne metody wpłat środków oraz sprawny system wypłat. Oprócz tradycyjnego przelewu, możesz skorzystać z karty kredytowej, Skrill, Neteller, Klarna, czy ecoPayz. Jeśli chcesz utworzyć zlecenie wypłaty, możesz zrobić to z poziomu platformy lub wypełnić odpowiedni formularz na stronie. Zespół zacznie realizację żądania już pierwszego dnia roboczego. Środki trafią do ciebie tą samą drogą, co wcześniejsza wpłata. Warto pamiętać również o kilku zasadach:

Czas przekazania środków finansowych może różnić się w zależności od wybranej metody.

Jeśli zlecenie nie doszło do skutku, możesz złożyć nowy wniosek.

Broker nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z procedur bankowych oraz niekompletnej dokumentacji.

W niektórych przypadkach firma potrzebuje danych konta bankowego, aby przetworzyć płatność. 

Szeroki wybór kont tradingowych

Fortissio udostępnia 6 kont detalicznych. Każda nowa osoba ma dostęp do nawet  8 chronionych transakcji, darmowego treningu, ebooka oraz skutecznych narzędzi handlowych. Broker posiada również opcję dla profesjonalnych traderów. Jeśli chcesz korzystać z preferencyjnych warunków, wyższej dźwigni oraz atrakcyjnych promocji, skontaktuj się z Fortissio. 

Wady

Ryzyko

Kontrakty CFD wiążą się z dużym ryzykiem. Większość traderów, która podejmuje się handlu na tym polu, w rezultacie ponosi straty Jeśli chcesz zainwestować w kontrakty CFD, powinieneś wcześniej:   

 • zdobyć jak największą wiedzę oraz doświadczenie;
 • zapoznać się dokładnie z platformę inwestycyjną;
 • przygotować kapitał zabezpieczający na wypadek ewentualnych strat;
 • zapoznać się z oświadczeniem dotyczącym ryzyka, które znajduje się na stronie brokera.

Weryfikacja informacji

Wykresy, wiadomości, alerty mają charakter informacyjny. Broker nie weryfikuje tych treści. Dlatego musisz samodzielnie sprawdzić dokładność tych danych. Zachęcamy cię do sprawdzania dodatkowych źródeł przed podjęciem ważnych decyzji inwestycyjnych. 

4. Obsługa klienta

Wybierając Fortissio możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Firma zachęca do zadawania pytań poprzez dedykowany formularz kontaktowy. Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku. Na stronie Fortissio znajdziesz potrzebne adresy mailowe oraz numery telefonów.  

5. Opłaty

Fortissio nie pobiera żadnych opłat za wypłaty oraz depozyty. Jako użytkownik musisz przygotować się na opłaty w trzech następujących przypadkach:

 • Otwieranie poszczególnych transakcji.
 • Pozycje, które pozostają otwarte na noc.
 • Brak działalności handlowej przez minimum 3 miesiące.

Fortissio nie pobiera żadnych prowizji. Jeśli interesuje cię temat opłat, zachęcamy do odwiedzenia strony dostawcy. Sekcja “Karta produktu i koszty” zawiera wszystkie potrzebne informacje. 

6. Opinie

W internecie znajdziesz wiele recenzji na temat Fortissio. Większość użytkowników docenia ofertę brokera. Traderzy chwalą dostawcę za profesjonalną platformę, narzędzia i podejście do klienta. Negatywne głosy, na jakie natrafiliśmy, prawdopodobnie są wynikiem nieuczciwych działań konkurencji. Część użytkowników próbuje również obarczyć dostawcę winą za swoje nieodpowiedzialne decyzje handlowe. 

7. Jak i czy warto zarejestrować konto?

Jeśli szukasz profesjonalnej platformy dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb, otwórz konto na Fortissio. To rozwiązanie odpowiada na potrzeby początkujących i zaawansowanych traderów, dlatego nie wahaj się przetestować możliwości, jakie oferuje. 

Jeśli chcesz utworzyć konto na platformie Fortissio, odwiedź stronę firmy i wybierz opcję “Otwórz Rachunek Rzeczywisty”. Kolejny krok to uzupełnienie danych w formularzu. Cały proces utworzenia konta jest prosty i nie powinien sprawić ci problemów. W razie wątpliwości, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA