Zamknij
REKLAMA

Jak prowadzić zdrowy tryb życia i nie zwariować?

13:51, 15.10.2020 | materiały partnera

Zdrowie człowieka opisywane jest najczęściej jako stan względnej równowagi organizmu. Brzmi prosto, lecz kiedy zaczynasz analizować, okazuje się, że tę równowagę wpływa multum czynników. Czy w ogóle możliwe jest prowadzenie zdrowego trybu życia, kiedy tak wiele rzeczy może pójść nie tak? Spokojnie, to nie tylko możliwe, ale na ogół też wcale nie tak skomplikowane. Dla ułatwienia, wydziel sobie dwie strefy, o które należy dać: odżywianie i ruch.

Zdrowe odżywianie

Kwestię jedzenia, zaczniemy od picia, a konkretnie picia wody. To najważniejsze co musisz dostarczać organizmowi, aby prawidłowo funkcjonował. Zalecane jest spożycie około 1,5 do 2l wody. Kolejnym, dość oczywistym krokiem będzie ograniczenie alkoholu i słodyczy w swojej diecie. Nie nadużywaj też soli. Znacznie lepszą przyprawę będą stanowić zioła. Czerwone mięso i przetworzone produkty mięsne również nie będą ci służyć. Co innego ryby, które bogate są w białko, witaminy A, B, D i E oraz zdrowe tłuszcze. Warzywa i owoce wzmogą twoją odporność i nie będą powodować tycia, więc je również uwzględnij w swoim jadłospisie. Warzywa to świetny dodatek do obiadu, a owoc lub garść orzechów w ramach deseru pomogą ci zwalczyć ochotę na coś słodkiego.

Teraz, kiedy już wiesz co odstawić, a co jest wskazane, pewnie zastanawiasz się jak przygotowywać posiłki. Najlepiej jeść warzywa czy mięso gotowane na parze, a unikać smażenia na tłuszczu i panierowania. Co do częstotliwości posiłków, dobrze jest posilać się 4 do 5 razy dziennie, aby pobudzać metabolizm i sprawnie funkcjonować.

Aktywność fizyczna

Siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Codzienna, nawet nie duża aktywność fizyczna może zrobić sporą różnice w tym jak działa twój organizm i jak przebiegają w nim procesy starzenia. Najlepiej jest codziennie zapewnić sobie ruch, chociażby w postaci spaceru, ale dobrze też kilka razy w tygodniu poćwiczyć trochę intensywniej. Kluczem do zachowania i zdrowia, i dobrego samopoczucia jest znalezienie takiej dyscypliny sportu lub rodzaju aktywności fizycznej, która da ci radość i satysfakcję. Może to być taniec, siatkówka, ćwiczenia na siłowni lub bieganie, byle robić to regularnie, z zaangażowaniem, ale też z umiarem. Jeśli trudno ci się zdecydować lub nie wiesz co da ci wymarzone efekty (mięśnie, sylwetkę, kondycję), poczytaj trochę na temat zdrowego trybu życia tutaj http://wszystkocokocham.com.pl/. Jeśli odpowiednio dostosujesz trening do swoich potrzeb, stylu życia i zainteresowań, masz większe szanse na wytrwanie w swoich ćwiczeniowych postanowieniach i zmianę złych nawyków.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA