Zamknij
REKLAMA

Czym jest sufit dekoracyjny?

13:03, 21.12.2020 | materiały partnera

Popularność sufitów, które pełnią rolę dodatkowego elementu wystroju wnętrz wzrasta i sufity dekoracyjne zyskują na popularności podczas kreowania wnętrz zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych. Sufity napinane mogą być nie tylko błyszczące lub matowe: w ostatnich latach zyskują na popularności tak zwane dekoracyjne sufity napinane Olsztyn. Czym są, dlaczego tak często wykorzystywane są we wnętrzach oraz która opcja będzie najbardziej odpowiednia do domu lub biura? O tym wszystkim opowiadamy w naszym artykule.

Czym są sufity dekoracyjne?

Dekoracyjne sufity napinane są materiałem wykończeniowym, który ma wiele zalet, wśród których podstawowymi są:

Łatwe ukrycie defektów podłoża;

Mogą działać jako dość skuteczna ochrona przed zalaniem przez sąsiadów z góry;

Długo zachowują początkowy wygląd i nie wymagają uciążliwej pielęgnacji.

Istnieje wiele rodzajów dekoracyjnych sufitów napinanych, a więc każdy może wybrać dla siebie najbardziej ciekawą i niepowtarzalną opcję, która całkowicie odmieni jego mieszkanie. Popularnością w ostatnich latach cieszą się podświetlane sufity dekoracyjne, wykonywane z wykorzystaniem diod LED, a także satynowe sufity napinane, wyróżniające się oryginalną fakturą powierzchni.

Do kategorii dekoracyjnych należą także sufity napinane Bydgoszcz zdobione nadrukiem fotograficznym. Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć niezwykle realistyczne obrazy. Jeśli chcesz, możesz zamówić błękitne wiosenne niebo, ulubionego bohatera bajki Twojego dziecka, kwiaty, ozdobę lub coś innego - nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń. Także wśród popularnych opcji sufitów napinanych z nadrukiem można wymienić:

· Systemy, tworzące efekt rozgwieżdżonego nieba;

· Sufity napinane 3D;

· Dwupoziomowe sufity;

· Wielokolorowe sufity napinane z nadrukiem;

· Szerokie napinane płótna bez szwów itp.

Jakie sufity napinane są najbardziej popularne?

Firma OTOmistrz już na przestrzeni wielu lat zajmuje się montażem sufitów dekoracyjnych. Zrealizowane przez jej ekipę matowe sufity napinane Gdańsk, błyszczące lub w dowolnym innym typie wyglądają naprawdę fantastycznie i świetnie sprawdzają się w każdym pokoju.

W ostatnim czasie na popularności zyskują przezroczyste płótna. Ich instalacja pozwala stworzyć niezrównany wystrój wnętrz. Niewątpliwą zaletą takiego wykończenia jest możliwość stworzenia niezwykłego oświetlenia poprzez zainstalowanie lamp bezpośrednio w suficie, zapewniając pomieszczeniu miękkie, równomierne oświetlenie.

Na ostateczne oszacowanie kosztów sufitów napinanych składa się szereg czynników, w szczególności:

· Koszt materiałów;

· Obecność nadruku lub innych dodatkowych dekoracji;

· Złożoność instalacji.

Jednak w każdym razie cena dekoracyjnego sufitu napinanego z nadrukiem lub bez, w tym podświetlanych sufitów napinanych, biorąc pod uwagę wszystkie koszty, okaże się znacznie niższa, niż przy zastosowaniu dowolnego innego materiału wykończeniowego o co najmniej w przybliżeniu takim samym atrakcyjnym efekcie wizualnym.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%