Zamknij
REKLAMA

Głośnik bezprzewodowy - czy warto?

12:05, 22.01.2021 | materiały partnera

Technologia bluetooth już dawno stała się powszechną i z powodzeniem podbija światowy rynek. Główną jej zaletą jest brak konieczności używania kabla przy komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi. Jest to dużym plusem w przypadku głośników, których popularność w ostatnim czasie wzrosła. Dlaczego warto postawić na głośnik bluetooth? Jaki głośnik wybrać dla siebie? Odpowiadamy!

Głośnik bluetooth – do czego może się przydać?

Jedną z największych zalet tego urządzenia jest mobilność. Głośnik bluetooth zazwyczaj jest dość mały i lekki, dzięki czemu bez problemu można go przenosić z miejsca na miejsce. Niech niewielkie gabaryty i mała waga nikogo nie zmylą, bo nawet mały głośnik potrafi zaoferować dużą moc i zapewnić głośny dźwięk.

Plusem jest też to, że bluetooth pozwala łączyć głośnik tak naprawdę z każdym urządzeniem, które też je posiada – smartfonem, tabletem, laptopem, PC czy telewizorem. Urządzenia nie wymagają zasilania z sieci elektrycznej, wyposażone są w akumulatory, dzięki którym mogą pracować nieprzerwanie od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Z jednej strony przenośny głośnik oferuje zazwyczaj wyłącznie jedną funkcję, ale z drugiej jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Oprócz słuchania na nim muzyki z telefonu sprawdzi się również podczas oglądania filmów, w szczególności na laptopie, zapewniając dobre nagłośnienie stosunkowo niewielkim kosztem.

Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Chcąc wybrać dobry głośnik, który spełni nasze oczekiwania i będzie służyć bez zarzutu przez długi czas, warto sprawdzić specyfikację modeli dostępnych na rynku, jak również prześledzić aktualny ranking głośników bezprzewodowych bluetooth 2021. Jak się okazuje, kilka pozycji w pierwszej dziesiątce zajmują głośniki marki JBL. Nie ma się czemu dziwić – oferują one dobrej jakości dźwięk, przy czym kosztują stosunkowo niewiele jak za taki sprzęt. Modele z górnej półki cenowej gwarantują czas pracy nawet do 18 godzin na jednym ładowaniu.

Głośniki JBL – ile kosztują?

Pojawia się jeszcze pytanie, ile trzeba zapłacić za głośnik JBL. Odpowiedź brzmi: to zależy. Najtańszy model można nabyć już za ok. 100 zł. Są jednak i takie, które kosztują dużo więcej – nawet ok. 4 000 zł. Warte kilka tysięcy głośniki raczej nie są jednak wybierane do użytku domowego. Świetnie sprawdzają się za to do organizacji imprez. Ponadto oferują szereg dodatkowych funkcji, jak np. ładowanie USB czy nagrywanie dźwięków.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%