Zamknij
REKLAMA

Kredyt konsolidacyjny na 30 lat

08:14, 02.02.2021 | materiały partnera

Polacy zaciągają coraz więcej kredytów. Wpływ na to mają przede wszystkim większe potrzeby potencjalnych kredytobiorców, lepsza zdolność kredytowa, a nie problemy finansowe. Okazuje się, że każdy dorosły Polak przynajmniej raz spłacał tego rodzaju zobowiązanie, a ogromna liczba kredytobiorców posiada nawet więcej niż jeden kredyt.

Właśnie dla nich dedykowany jest kredyt konsolidacyjny. Czym jest, jak go zaciągać i jak znaleźć ten najlepszy kredyt na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ? Podpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny - co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym produktem banku. Jego istotą nie jest udzielanie finansowego wsparcia w formie środków pieniężnych, chociaż jeśli kredytobiorca wykazuje odpowiednią zdolność kredytową, może takowe dobrać. Istotą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie kilku zobowiązań, jakie posiada klient banku, by spłacać je na nowych, lepszych warunkach.

Kredyt konsolidacyjny łączy różne kredyty udzielane przez instytucje bankowe, tworząc jedno zobowiązanie. Najczęściej charakteryzuje się wydłużonym okresem spłaty, a więc kredytobiorca spłaca niższe, comiesięczne raty. Dzięki temu poprawia się jego zdolność kredytowa, ale także płynność finansowa i może sprawniej zarządzać własnym budżetem. Nie da się też ukryć, że konsolidacja jest doskonałym produktem oddłużeniowym, nierzadko udzielany jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych na raty. Chodzi o to, by klient instytucji bankowej zaczął radzić sobie ze spłatą należności z regularnych, comiesięcznych ratach.

Kredyt konsolidacyjny - najważniejsze zalety

Kto powinien decydować się na kredyt konsolidacyjny? Otóż wszyscy, którzy spłacają co najmniej kilka kredytów i chcą uzyskać ich lepsze warunki. Nowy bank spłaca przecież zaciągnięte przez swojego klienta zobowiązania i ustanawia jedno na bardziej atrakcyjnych i opłacalnych warunkach. Trzeba pamiętać, że dzisiaj oferty kredytowe są znacznie korzystniejsze dla klientów instytucji bankowych, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Najczęściej charakteryzują się niższym oprocentowaniem, wydłużonym okresem spłaty i niższymi ratami.

Kredyt konsolidacyjny pozwala więc odzyskać płynność finansową, a lepsza zdolność daje szansę na otrzymanie dodatkowych środków, jeśli zachodzi taka potrzeba. Warto też pamiętać, że sam kredytobiorca uzyskuje optymalny komfort, ponieważ od teraz spłaca tylko jedną ratę, w jednym terminie. Nie ma więc mowy o zaległościach z tytułu nieopłacenia raty w wyniku zapomnienia. Do takiej sytuacji dochodzi za to często, gdy klientów banków musi mieć na uwadze kilka zobowiązań i różne terminy spłaty należności.

Dzisiaj banki oferują kredyt konsolidacyjny na długi czas. Możliwe jest tego rodzaju zobowiązanie nawet na 30 lat. Uwzględnijmy przy tym, że konsolidować można różne kredyty, nawet te hipoteczne i inne długoterminowe. Wydłużenie okresu spłaty do nawet 30 lat pozwala osiągnąć rzeczywiście niskie, comiesięczne raty.

Czy kredyt konsolidacyjny jest zawsze opłacalny?

Kredyt konsolidacyjny zaciąga się głównie ze względu na jego opłacalność. Aby tak jednak było, trzeba wybrać taką ofertę, która jest bardziej atrakcyjna kosztowo od zobowiązań regulowanych na dotychczasowych warunkach. Kredytobiorca musi wiedzieć, że bank udzielając kredyt konsolidacyjny, z całą pewnością doliczy jeszcze prowizję za takie zobowiązanie. Całkowite koszty nowego, połączonego kredytu mogą więc wynosić więcej, aniżeli te, z jakimi musiał liczyć się kredytobiorca, spłacając kilka kredytów. Może okazać się, że opłaty są nawet wyższe, a więc konsolidacja staje się wtedy zupełnie nieopłacalna. Kredytobiorca może się na takowe godzić, jeśli to nie opłaty były głównym powodem łączenia kredytów. Nawet droższa konsolidacja może zostać zaakceptowana, by poprawić własną zdolność kredytową, móc uzyskać dodatkowe środki albo osiągnąć optymalny komfort współpracy z tylko jedną instytucją bankową. Te kwestie należy zawsze rozpatrywać indywidualnie, bo każdy klient banku ma przecież inne potrzeby, oczekiwania oraz możliwości spłaty.

Jak wybrać ten najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Potencjalny klient banku, który chce zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, powinien skorzystać przede wszystkim z porównywarki kredytów konsolidacyjnych dostępnej na totalmoney.pl. To zestawienie, które ujmuje najważniejsze parametry, patrząc jednocześnie na kilka konkurencyjnych względem siebie ofert. Dzięki temu porównać udaje się oprocentowanie, wysokość comiesięcznych rat czy też czas trwania umowy z bankiem. Pod uwagę zawsze warto brać też inne opłaty, jak wspomniana juz prowizja, odsetki albo koszty związane z wcześniejszą spłatą. Coraz więcej kredytobiorców patrzy też na komfort współpracy z bankiem. Liczy się więc możliwość brania kredytu konsolidacyjnego przez internet, taki sam kontakt z obsługą klienta, możliwość dobierania dodatkowych środków, maksymalny czas trwania umowy albo korzystanie z innych produktów banku na preferencyjnych warunkach.

Świetnie sprawdza się też kalkulator kredytowy, który szacuje całkowite koszty, ale też zdolność kredytową, a więc szanse na otrzymanie wsparcia tego rodzaju ze strony banku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%