Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę, kupując uchwyt rowerowy na telefon?

14:02, 10.02.2021 | materiały partnera

Uchwyt rowerowy na smartfon to dodatek, który zdobywa coraz większą popularność. Wbrew pozorom z uchwytów na rower korzystają nie tylko kolarze. To idealna propozycja dla tych osób, które często jeżdżą rowerem. Zanim jednak dokonamy wyboru takiego gadżetu, to musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Co jest ważne? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Życzymy miłej lektury!

Uchwyt rowerowy na smartfon - jakie są jego zadania?

Podczas jazdy na rowerze nie powinniśmy korzystać z telefonu, bowiem jest to bardzo niebezpieczne. Chyba że korzystamy z uchwytu rowerowego, w którym mamy możliwość umieszczenia smartfona, dzięki czemu spoglądanie na ekran komórki jest całkowicie bezpieczne. Chcesz stale kontrolować pokonywaną trasę? A być może chcesz sprawdzać, jak wyglądają Twoje postępy w trakcie jazdy rowerowej? W takim razie musisz zdecydować się na zakup uchwytu rowerowego na telefon.

Warto też tutaj podkreślić, że uchwyty rowerowe na telefon są przeznaczone dla każdego z nas. Przydają się zarówno kolarzom, osobom, które lubią długie rowerowe wycieczki, jak i tym, dla których rower jest pojazdem, którym każdego dnia docierają do pracy. Zanim jednak dokonamy zakupu takiego gadżetu, to musimy się zastanowić, jaki będzie najlepszy. Sprawdź więc, na co musisz rzucić okiem.

Zanim kupisz uchwyt rowerowy - sprawdź to!

Mimo że jazda na rowerze jest prosta, to jednak może być szalenie niebezpieczna, jeśli nie będziemy uważać. Jednym z czynników, który może nas rozpraszać i powodować kolizje rowerowe, jest telefon, który co chwilę wyjmujemy z kieszeni spodni. Jeśli więc chcesz jeździć bezpiecznie, to zdecyduj się na zakup uchwytu rowerowego. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, rzuć okiem na kilka kwestii.

Odporność na wodę

Po pierwsze - sprawdź, czy uchwyt jest odporny na wodę. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, bowiem jeśli do naszego smartfona dostanie się woda, to może być nieciekawie.

Sposób mocowania

Kolejną ważną kwestią jest sposób mocowania. W zdecydowanej większości przypadków jest on banalnie prosty. Ponadto często do zestawu dołączona jest instrukcja, dzięki której każdy powinien sobie poradzić z montażem uchwytu rowerowego, aczkolwiek to nie zmienia faktu, że powinniśmy się tym zainteresować na etapie zakupu.

Funkcjonalność

Uchwyt rowerowy na telefon nie powinien utrudniać korzystania z urządzenia. Dlatego też, zanim wybierzesz konkretny model, to sprawdź, czy jest on funkcjonalny. Chodzi tutaj m.in. o dostęp do podłączenia słuchawek. Podczas jazdy na rowerze wiele osób lubi słuchać muzyki, i choć jest to niebezpieczne, to jednak czasem zachodzi konieczność skorzystania ze słuchawek, a więc jest to ważna kwestia.

Uniwersalność

Wybierając uchwyt rowerowy, warto też się zastanowić, czy w najbliższym czasie planujemy zmianę telefonu komórkowego. Jeśli tak, to odradzamy zakup dedykowanego etui, bowiem będzie to zakup dosłownie na chwilę. Najlepszym wyborem jest uniwersalny uchwyt rowerowy na smartfona, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się tym, że wraz z zakupem nowego telefonu, będziemy mieli dodatkowy wydatek w postaci uchwytu na rower.

Osłona

Na rynku możemy znaleźć uchwyty rowerowe, które są różnie skonstruowane. Niektóre z nich posiadają jedynie szczęki, których zadaniem jest trzymanie smartfona. Te lepsze wyróżniają się również silikonową osłoną, dzięki której nasz telefon jest lepiej chroniony. To szczególnie istotne, jeśli często podróżujemy po nierównych terenach, bowiem wtedy zwiększa się ryzyko wypadnięcia telefonu z uchwytu.

Co jeszcze jest ważne?

Powyżej wymieniliśmy wszystkie najważniejsze czynniki, na które należy rzucić okiem podczas wyboru uchwytu rowerowego, lecz to nie wszystkie. Zaliczamy do nich również regulacje. Dobry uchwyt na rower powinien umożliwiać zmianę kąta oraz orientacji telefonu. Niemniej ważny jest rozmiar kierownicy - jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, to istnieje duże ryzyko, że zakupiony uchwyt nie będzie pasował do naszego roweru.

Ile kosztuje uchwyt rowerowy na smartfona?

Zakres cen uchwytów rowerowych na smartfony jest bardzo szeroki. Wiele zależy od tego, czy zdecydujemy się na uchwyt dedykowany do konkretnego modelu telefonu, czy wybierzemy uniwersalny model. Jak można łatwo się domyślić, wybierając pierwszą opcję, koszt będzie znacznie wyższy - nawet powyżej 200 złotych. Natomiast jeśli zdecydujemy się na uniwersalne rozwiązanie, to musimy się liczyć z wydatkiem w okolicy 20-25 złotych. Choć trzeba tutaj zaznaczyć, że na cenę uchwytu rowerowego wpływa również materiał, z którego został wykonany gadżet. Niemniej ważne jest wyposażenie tego elementu - np. decydując się na zakup uchwytu rowerowego wyróżniającego się dodatkowymi odblaskami, musimy brać pod uwagę wyższą cenę. Dobrej jakości uchwyty na rower i nie tylko znajdziemy na stronie: https://bikeasy.p

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%