Zamknij
REKLAMA

Popraw swój polski z dyktanda.pl!

14:59, 10.02.2021 | materiały partnera

W ostatnich latach coraz częściej korzystamy z pomocy naukowych dostępnych w sieci. Nie da się ukryć, że zadania dostępne w internecie są coraz częstszą formą przygotowania się do wielu egzaminów: od tych w szkole podstawowej, maturalnych oraz na prawo jazdy. Jak zatem poprawiać swoją znajomość języka polskiego w sposób przystępny, prosty, a co najważniejsze atrakcyjny?

Portal dyktanda.pl to największa platforma, która wspiera rozwój języka polskiego - można znaleźć na niej wiele rodzajów dyktand - od tych przeznaczonych dla najmłodszych uczniów po tych, którzy są uczniami szkoły średniej albo dla tych, którzy edukację mają już za sobą, lecz lubią bawić się słowem pisanym i cały czas sprawdzać swoje umiejętności. Warto podkreślić, że właścicielem platformy jest EDU Games S.A z siedzibą przy ul. Nowopogońskiej 98 w Czeladzi - https://edu-games.pl/.

Czy rozwiązywanie zadań w serwisie dyktanda.pl rozwinie umiejętności gramatyczne?

W ostatnich latach, a nawet szczególnie w okresie pandemii koronawirusa nauka przeniosła się do świata wirtualnego. Dzieci nie posiadają ze sobą fizycznego kontaktu, lecz serwis daję im namiastkę rywalizacji i mogą walczyć o interesujące nagrody w konkursach, jak i przede wszystkim poprawiać swoje gramatyczne umiejętności. Branża EdTech stara się przekazywać coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania sprawiające, że młodzież może wykorzystywać swoje talenty poprzez programy, aplikacje oferujące jej ciekawsze metody nauczania od tych klasycznych, które dobrze znamy ze szkół i nie zmieniają się od lat. Ewidentnie możemy zauważyć, że ostatnie pokolenia chętniej korzystają z technologii i warto robić wszystko, by przebijać się do świadomości młodych z programami czy też stronami internetowymi, które sprawią, że czas spędzony w internecie będzie owocny i pomoże w rozwoju kolejnych pokoleń.

Serwis https://dyktanda.pl/ oferuje możliwość BEZPŁATNEGO korzystania z platformy i rozwiązywania dyktand, które są organizowane wraz z nadchodzącymi wydarzeniami o różnym charakterze, jak np. Święto Niepodległości - to świetny sposób na poprawę zarówno walorów językowych oraz świadomości historycznej.

Jakie funkcje serwis oferuje użytkownikom?

Serwis dyktanda.pl ma w założeniu poprawiać umiejętności gramatyczne głównie młodego pokolenia, jednak trzeba też powiedzieć, że to narzędzie pozwalające zintegrować młode i starsze pokolenia, które mogą rozwiązywać dyktanda wspólnie, zatem może być to element wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Dla tych, którzy mają bardzo rozwinięte umiejętności pisowni języka polskiego serwis oferuje możliwość zamieszczenia dyktanda "własnej roboty". Trzeba powiedzieć, że strona stara się oferować użytkownikom cały bagaż zasad pisowni języka polskiego i części mowy. Można dowiedzieć się czym są homonimy, synonimy oraz poznać opracowania takich lektur, jak m.in. "Kamienie na szaniec" czy też "Pan Tadeusz".

Największą zaletą platformy są konkursy, w których można wygrać nagrody, czy to w postaci bonów do sklepu, czy drobnych przedmiotów jak gry planszowe, czy klocki. Serwis stara się organizować takie konkursy bardzo często i świetną opcją jest skorzystanie z takiej formy zabawy, by poprawiać swoją wiedzę, jak i też walczyć o nagrody. Dyktanda są przygotowane przez osoby, które są pracownikami wyższych uczelni, albo też mają ogromne doświadczenie w pracy z młodym pokoleniem. Przykładem takiego konkursu był "Mistrz wypracowań", w ramach którego można było wygrać tak atrakcyjne nagrody jak konsola Xbox Series X czy też PlayStation 5. Warto zatem próbować swoich sił, by powalczyć o powyższe przedmioty.

Takie portale jak dyktanda.pl są jak najbardziej konieczne w dzisiejszych czasach i z pewnością atrakcyjnością oraz nagrodami będą przyciągać coraz to większą grupę odbiorców, z różnych grup wiekowych. Warto wykorzystywać takie narzędzia i też jeżeli jesteś osobą starszą, to zachęcamy do zaproponowania swoich dzieciom i wnukom rozwiązywania dyktand z tej strony. Być może będzie to początek pięknej przygody z językiem polskim...

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%