Zamknij
REKLAMA

Egzotyczne podróże, czyli czego nam brakuje w czasach pandemii

10:15, 18.05.2021 | materiały partnera

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie skutecznie utrudnia podróżowanie. Wiele krajów zamyka granice, my sami boimy się podejmować kroki tego typu, by przypadkiem nie zarazić się wirusem. Jednak wciąż jest szansa, że tanie i przyjemne podróże wrócą do normalności, a wraz z nimi cały świat otworzy się na turystów. Punktem obowiązkowym na liście każdego podróżnika jest podróż do Afryki. To marzenie, które niejeden z nas chciałby zrealizować! Sprawdź, co musisz wiedzieć przed podjęciem kroków w tę stronę.

Afryka - niezbędne szczepienia i kultura

Jeśli marzy Ci się wyjazd do Afryki, z pewnością masz świadomość tego, że trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i kulturowym - warto zrobić research i sprawdzić, z jaką kulturą będziemy mieć do czynienia oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o Afryce. Punktem obowiązkowym jest dowiedzenie się, jakie szczepienia będą niezbędne, by móc swobodnie poruszać się po kontynencie. Nie ma na ten moment obowiązkowych szczepień dla podróżnych z Europy, jednak warto udać się do lekarza medycyny podróży, by dowiedzieć się, jakie choroby mogą nas spotkać i jak się przed nimi chronić. Wśród nich możemy spodziewać się między innymi żółtej gorączki i malarii, czy dengi - o ile na tę pierwszą możemy zaszczepić się i zyskać odporność na kolejnych 10 lat, o tyle przed kolejnymi nie ma aktualnie szczepionek. W Afryce spotkamy także zwierzęta egzotyczne, których na co dzień nie widujemy w polskich stronach.

Jak zmienią się podróże przez pandemię?

Zmiany w podróżowaniu spowodowane pandemią koronawirusa są odczuwalne już teraz. W dużej mierze są to obowiązkowe testy, które kosztują nas dodatkowe, często niemałe, pieniądze. Nie zawsze jednak wystarcza je zrobić, by uniknąć kwarantanny - zależy to jednak od kraju, do którego się wybieramy. Okoliczności, które aktualnie nie sprzyjają, na szczęście są tylko tymczasowe. Wiele państw powoli wprowadza obowiązek szczepień, które zwalniają przyjezdnych z okazywania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na podróże. Myśląc o zmianach, jakie zajdą w tym sektorze po pandemii, zazwyczaj mamy ponury obraz przede wszystkim wysokich cen. Rzeczywiście podróżowanie może nieco podrożeć po zakończeniu niepewnej sytuacji, jednak jest wiele czynników, które są przesłankami do pozytywnych zmian. Pamiętacie zatłoczone plaże w turystycznych miejscach? Przewidywane jest zwiększenie podróży lokalnych, a wyjazdy w dalsze zakątki świata będą podejmowane roztropniej. Kto wie, może technologia za jakiś czas będzie na tyle zaawansowana, że zaczną się wycieczki jeszcze bardziej odległe? Sprawdź ciekawostki o kosmosie, by być przygotowanym na wszystko!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%