Zamknij
REKLAMA

Nowe możliwości nauki przez internet

14:58, 11.10.2021 | materiały partnera

Sytuacja pandemiczna w Polsce oraz rozwój nowych technologii przyczyniają się do ulepszenia nauki zdalnej. Spółka EDU Games umożliwia korzystanie z interaktywnych platform, które są pomocne w przyswajaniu wiedzy. Uczyć można się przez internet - na smartfonie, komputerze czy tablecie. Do pierwszego serwisu spółki należy platforma dyktanda.pl, przez którą młodzież i dorośli mogą poznawać zasady ortografii. Kolejnymi propozycjami są: platforma do doskonalenia wiedzy z dziedziny matematyki oraz serwis umożliwiający korepetycje online. Teraz możliwa jest nauka online z dowolnego miejsca.

Dyktanda.pl - interaktywna nauka ortografii

Poznanie i zapamiętanie zasad pisowni może być żmudne i szybko znudzić nawet najpilniejszego ucznia. EDU Games S.A. znalazło na to sposób tworząc interaktywny serwis do doskonalenia umiejętności językowych. Zarejestrowani użytkownicy mogą uczyć się poprzez wypełnianie dyktand czy pisanie wypracowań. Do serwisu zalogować się można poprzez utworzenie specjalnego profilu lub przy użyciu konta Google. Dostępne są dyktanda o różnym stopniu trudności. Dla łatwego podziału posegregowano je na kategorie: klasa 1-3, klasa 4-6, klasa 7-8, szkoła średnia oraz dorośli. Za pomocą serwisu uczniowie mogą doskonalić zasady ortografii oraz sprawdzić aktualny poziom ich znajomości. Coraz to mniejsza ilość popełnianych błędów da poczucie satysfakcji oraz będzie motywowała do dalszego doskonalenia się. Swoje siły można sprawdzić także w różnego rodzaju rankingach. Zobaczenie swojego Nicku na wysokiej pozycji będzie napawało dumą. Dodatkową motywacją jest możliwość brania udziału w konkursach. Serwis dyktanda.pl oferuje swoim użytkownikom nagrody, o które warto zawalczyć - przedmioty, o wartości nawet 2000 zł. Organizowane są również zawody, w czasie których gromadzi się punkty. Ich wartość przeliczana jest na złotówki, a następnie przekazywana na określone cele charytatywne bądź społeczne. To ciekawa forma pomocy, która nie tylko rozwija umiejętności ale także przyczynia się do pomocy innym osobom. Nagrody zdobyć można za wykonywanie dyktand, jak i pisanie wypracowań. Jest to warty uwagi sposób, aby zachęcić młodzież do prac pisemnych i poprawnego formułowania zdań. Na platformie dyktanda.pl znajdziemy zbiór informacji oraz reguł dotyczących języka polskiego. Poznamy środki stylistyczne, samogłoski, części mowy czy zdania złożone. Uczniowie przyswoją alfabet oraz nauczą się poprawnie pisać. Serwis dyktanda.pl posiada również moduł dla szkół. Można na nim zarejestrować całe klasy. Rozwiązanie to ma ułatwić nauczycielom zadawanie i sprawdzanie prac domowych. Dzięki modułowi będzie można śledzić postępy uczniów.

Mathematics.live - zdalna nauka matematyki

Nowo powstająca platforma będzie dobrym rozwiązaniem dla uczniów, którym tradycyjna nauka matematyki sprawia trudności. Interaktywne zadania i łamigłówki zachęcą do działania, a rozwiązywanie zadań będzie przyjemniejsze niż w przypadku pracy z kartką i długopisem. Platforma funkcjonować ma na skalę międzynarodową, a jej użytkownicy do dyspozycji będą mieli najnowocześniejsze rozwiązania. Dodatkową zachętą do przetestowania serwisu oraz przyswajania nowej wiedzy będzie fakt, że twórcy przewidują organizację różnego rodzaju konkursów. Nagrody, jakie będzie można wygrać są nie byle jakie, do wygrania mają być m.in.: konsole do gier, smartfony, komputery czy pomoce dydaktyczne. Interaktywna forma nauki oraz atrakcyjne upominki to ciekawa zachęta do podjęcia się nawet najtrudniejszych matematycznych zadań.

Tutors.live - korepetycje online i stacjonarnie

Dla osób, którym samodzielna nauka sprawia trudność ciekawą propozycją może być nowo powstająca platforma tutors.live od EDU Games S.A. Działalność serwisu przewidziana jest na skalę międzynarodową. Za jego pośrednictwem umożliwione zostanie umówienie i odbycie korepetycji online. Przewidziana jest także specjalna wyszukiwarka, która pozwoli zarezerwować spotkanie również w formie stacjonarnej. Platforma ma być szansą nie tylko dla uczniów, ale także dla korepetytorów, którzy za jej pośrednictwem będą mogli dorobić lub rozwinąć własny biznes online. Do tego celu nie będzie trzeba posiadać sali ani zaplecza IT. Zdalnych korepetycji można udzielać z dogodnego miejsca, we wcześniej ustalonym terminie. Użytkownicy portalu otrzymają dostęp do opinii oraz informacji o nauczycielach. Wybór korepetytora będzie zatem mógł być przemyślany i dostosowany do potrzeb ucznia. Zdalna forma korepetycji to dobry sposób na szybkie skonsultowanie się w razie problemów w nauce czy wspólne powtórzenie materiału przed sprawdzianem.

EDU Games S.A. - edukacja poprzez zabawę

Spółka EDU Games na rynku działa od 2020 roku. Znana jest z prężnie rozwijającego się serwisu dyktanda.pl, służącego do interaktywnego zdobywania wiedzy z dziedziny języka polskiego. Misją spółki jest wprowadzenie rozwiązań ułatwiających edukację dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Użytkownikom proponowana jest nauka przy wykorzystaniu komputera oraz w formie przypominającej gry. Sporą motywację stanowić mogą także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz rywalizacja w rankingach. Udostępniony materiał podzielony jest na kategorie, o różnym poziomie trudności. Doskonalić swoją wiedzę mogą zarówno młodsze i starsze dzieci, jak i dorośli.

“Zgrywalizowana nauka” - jaką wiedzę można zdobyć?

Pierwszą propozycją spółki był serwis do zdalnej nauki języka polskiego. Gry, obrazki, interaktywna forma przekazania wiedzy. Wszystko to ma sprawić, że uczyć będzie się o wiele łatwiej i przyjemniej. W ten sposób można zdobyć wiedzę z zakresu ortografii, znajomości lektur czy pisania wypracowań. W dzisiejszych czasach komputer, tablet czy telefon mamy zawsze blisko siebie. Wykorzystanie, któregoś z nich do nauki może być o wiele skuteczniejsze niż tradycyjna nauka przy pomocy zeszytu i długopisu. Nie ma konieczności kupowania wciąż nowych książek i akcesoriów. Wszystko co niezbędne otrzymujemy zaraz po zalogowaniu się do serwisu. Poza językiem polskim spółka proponuje także zdalną naukę matematyki. Jest to przedmiot, który już od dawna sprawia trudność wielu uczniom. Wykorzystanie nowych technologii i multimedialna platforma ma pobudzić mózg do działania i zachęcić do podejmowania się nawet najtrudniejszych łamigłówek matematycznych. Dodatkowo osoby, które na co dzień spędzają dużo czasu przed komputerem będą mogły wykorzystać go o wiele produktywnej, a nauka przebiegać będzie w sposób naturalny. Motywować będą także różnego rodzaju konkursy, których organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody do wygrania. Inną ciekawą propozycję od EDU Games S.A. ma stanowić nowo powstający serwis tutors.live. Za jego pośrednictwem możliwe będzie odbycie korepetycji online. Korepetycje to sprawdzona forma doskonalenia wiedzy oraz rozwiązywania problemów z nauką. Odbycie ich w formie zdalnej pozwala zaoszczędzić czas, który musiałby być przeznaczony na dojazdy. Takie zajęcia odbywają się w dogodnym terminie oraz miejscu. Zarówno uczeń, jak i nauczyciel mogą czuć się swobodnie w znanym sobie otoczeniu.

Nauka przez internet

Rozwój najnowszych technologii oraz możliwości, jakie daje nam internet to czynniki, jakie warto wykorzystać do zdobywania i doskonalenia umiejętności. Interaktywne gry i zabawy umożliwiają zdobywanie wiedzy w sposób naturalny i bez dużego wysiłku. Nauka przez internet za pomocą specjalnie stworzonych platform to sposób warty przetestowania. Poziom trudności dostosowany jest do uczniów w różnym wieku. Poczynając od tych najmłodszych z klas 1-3, po starszą młodzież ze szkoły średniej. Uczyć można się o wybranej przez siebie porze oraz z dogodnego miejsca. Tempo przyswajania wiedzy również zależy od użytkownika i jego szybkości uczenia się. Tę formę edukacji łatwo zatem dostosować do potrzeb i wymogów konkretnej jednostki. Dodatkową motywację stanowią konkursy z nagrodami. Uczenie się poprzez zabawę, doskonalenie swoich umiejętności i zdobywania upominków, to aspekty, które zachęcają do przetestowania serwisów do nauki online.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%