Zamknij
REKLAMA

Rodzaje krzeseł

21:07, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Krzesło to niewątpliwie ogromnie użyteczny mebel. Obecnie nikt nie wyobraża sobie pracy biurowej, jedzenia obiadu w jadalni czy odpoczynku bez krzesła. W zależności od przeznaczenia jego wygląd jest nieco inny.

Krzesło biurowe

Krzesła wykorzystywane do pracy muszą być przede wszystkim ergonomiczne czyli dopasowane do sylwetki użytkownika. Dodatkowo, krzesła biurowe powinny być wygodne i komfortowe, bo w pracy spędzamy kilka godzin dziennie. Właściwe krzesło przeznaczone do pracy musi mieć regulowane oparcie, podłokietniki i siedzisko. Poza tym, najlepiej jeśli będzie ono miało kauczukowe kółka i elastyczne siedzisko. Dobór krzesła biurowego jest niezwykle ważny, bo długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej obciąża kręgosłup. Właściwy wybór krzesła pozwala uniknąć mogących się pojawić bólów pleców.

Krzesło wypoczynkowe

Produkt przeznaczony do wypoczynku powinien mieć przede wszystkim wygodne siedzisko. W porównaniu do krzesła biurowego, to relaksacyjne może mieć większe pochylenie oparcia (110-120 stopni). Na rynku jest wiele modeli krzeseł wypoczynkowych. Dostępne są zarówno wersje przeznaczone do użytkowania w domu, jak i w ogrodzie, albo na basenie.  

Walory estetyczne krzesła

Poza aspektem funkcjonalnym producenci krzeseł zwracają uwagę również na jego walory estetyczne. Tworzą oni produkty zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie designu. Krzesło stanowi ważny element dekoracyjny zarówno w salonie jak i kuchni. Dobierając meble trzeba pamiętać o głównej koncepcji aranżacji. Wygląd krzeseł zmieniał się na przestrzeni wieków. Najbardziej charakterystyczne są te z okresu panowania Ludwika XVI. Wówczas wprowadzono pełne przepychu, tapicerowane meble wypoczynkowe. Dzisiejsze nowoczesne krzesła często inspirowane są minionymi epokami, ale przedstawia się je w nowoczesnym, lekkim wydaniu. Więcej informacji o genezie powstania krzesła i jego rozwoju na przestrzeni stuleci można znaleźć na: http://kdcmeble.com/pl/blog/23_historia-krzesla.

Krzesło jest obecnie niezbędnym meblem w każdym domu, miejscu pracy, teatrze, czy kinie. Trudno sobie wyobrazić życie bez tego produktu. Ciekawe jest jednak to, że pierwsze krzesła nie były tak wygodne, jak te używane obecnie. Teraz producenci przywiązują ogromną wagę do tego, by tworzyć asortyment coraz bardziej komfortowy, wygodny i funkcjonalny. W czasach neolitu, kiedy pojawiły się pierwsze tego typu meble przypominały one raczej trójnogie stołki i z pewnością nie były tak wygodne jak krzesła używane obecnie. Na przestrzeni wieków wygląd krzesła znacznie się zmienił, w zależności od pełnionej funkcji zaczęto produkować meble o nieco zmienionych właściwościach, by jak najlepiej dopasować je do konkretnego przeznaczenia. Dlatego krzesła biurowe różnią się w niektórych aspektach od tych wypoczynkowych czy barowych.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone