Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o gogle?

09:58, 14.11.2018 | ?.W
Skomentuj

Chcąc liczyć na skuteczną ochronę przed promieniami UV, a także światłem odbitym od tafli śniegu, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni model gogli narciarskich. Co jednak trzeba robić, aby posłużyły nam przez dłuższy czas? Dobrze jest zacząć od przeszukania oferty sklepów takich jak SnowShop.pl – https://www.snowshop.pl/gogle-narciarskie. Następnie, zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Ochrona i konserwacja omawianych produktów jest niezwykle ważna. Są one bowiem mocno narażone nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na utratę właściwości zastosowanych filtrów i różnego rodzaju dodatków. Wszystko to sprawia, że gogle narciarskie powinny być przez nas użytkowane w odpowiedni sposób.

Wydłuż żywotność swoich gogli

Co ważne, wszystkie istotne działania nie wymagają od nas specjalnych poświeceń czy też inwestowania pokaźnych środków pieniężnych. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

  • Przechowywanie gogli. Mowa w tym miejscu przede wszystkim o sytuacji, w której gogle są przez nas przenoszone lub transportowane. Rzucenie ich luzem razem z innymi rzeczami doprowadzić może do porysowania szkieł, co oczywiście utrudni jazdę. Wszystko to sprawia, że gogle powinny być przechowywane w specjalnym etui. Należy pamiętać o tym zawsze – zarówno przy transporcie, jak i podczas chowania ich w szafce.
  • Czyszczenie gogli. Modele przygotowywane przez renomowanych produktów bardzo często zostają wyposażone w dodatkowe powłoki, które zapobiegają parowaniu soczewek lub stanowią dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi. Znajdują się on po wewnętrznej stronie gogli, toteż nie powinniśmy intensywnie wycierać jej zwykłą ścierką, gdyż może doprowadzić to do utraty najważniejszych właściwości soczewek (dotyczy to zwłaszcza technologii Anti-Fog). Zabrudzenia oraz wilgoć należy usuwać przy użyciu specjalnych szmatek. Tak samo należy czyścić stronę zewnętrzną.
  • Stosowanie środków czyszczących. Wykorzystanie produktów domowych, na przykład płynów do szyb, to najkrótsza droga do zniwelowania właściwości ochronnych posiadanych gogli. Zawierają one bowiem intensywne, agresywne środki chemiczne, które fatalnie wpływają na stan sprzętu narciarskiego.
  • Sprawdzanie stanu gogli. Warto pamiętać o regularnej kontroli naszego sprzętu. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na otwory wentylacyjne, które mogą zostać zapchane przez śnieg. Zakłóci to cyrkulację powietrza, co doprowadzi do parowania soczewek.

Jak widać, pielęgnacja i konserwacja gogli narciarskich nie jest specjalnie trudna czy czasochłonna. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie używać środków i produktów niedostosowanych do sprzętu narciarskiego. W ten sposób możemy bowiem doprowadzić do utraty istotnych właściwości.

Wpływ na komfort jazdy na nartach mają także zastosowane technologie, dzięki którym okażą się przydatne w każdych warunkach atmosferycznych. Wspomnieć należy tu nie tylko o zabezpieczeniu przed parowaniem szkieł, ale również o filtrze polaryzacyjnym, który zwiększa ochronę oczu przed wpływem światła odbitego od śniegu, a także powłoce fotochromowej, reagującej na stopień natężenia promieni słonecznych.

Dzięki rozwojowi technologicznemu i szerokiej ofercie rynkowej, wybór gogli przystosowanych do konkretnych warunków nie jest trudny. Po zakupie, warto jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach, dzięki którym ich właściwości zostaną utrzymane przez dłuższy czas.

(?.W)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone