Zamknij
REKLAMA

Testy na nietolerancje pokarmowe - kiedy warto je wykonać?

08:23, 07.01.2019 | ?.W
Skomentuj

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Czasem zdarza się bowiem tak, że to co teoretycznie powinno pomagać nam i odżywiać nasz organizm tak naprawdę szkodzi nam i powoduje nieprzyjemne dolegliwości. Nietolerancje pokarmowe, bo o nich mowa to coraz szerszy problem. Specjaliści ostrzegają, że mogą dotyczyć nawet 30% ludzi. Sprawdźmy więc czym są, jakie objawy mogą powodować i kiedy warto wykonać testy, które pomogą nam je wykryć.

Czym są nietolerancje pokarmowe?

Nietolerancja pokarmowa bardzo często mylona jest z alergią pokarmową. Tymczasem nie jest to to samo schorzenie. W przypadku nietolerancji pokarmowej mówimy o nieprawidłowej reakcji organizmu na niektóre ze spożywanych przez nas produktów. Nietolerancja nie wiąże się więc z silnymi objawami alergicznymi a negatywnie wpływa na nasz stan zdrowia - sprawia, ze zmagamy się z trądzikiem lub łuszczącą skórą, która wymaga wówczas stosowania odpowiednich preparatów takich jak Latopic. Nietolerancje mogą powodować bóle głowy, mięśni oraz sprawiać, że odczuwamy chroniczne zmęczenie.

Kiedy warto wykonać testy?

Testy na nietolerancje pokarmowe warto wykonać zawsze gdy obserwujemy u siebie niepokojące objawy i dolegliwości a lekarze nie potrafią znaleźć ich przyczyny. Testy przeprowadza się z krwi sprawdzając poziom przeciwciał IgG. Podwyższona ilość przeciwciał świadczy o tym, że mamy problem z reakcjami naszego organizmu na spożywane produkty. Możemy sprawdzić nietolerancję na 44, 88 lub 280 produktów spożywczych.Sporo informacji na ten temat znajdziesz w artykule “5 najczęstszych przyczyn uczulenia u niemowląt. Objawy i leczenie wysypki u dzieci”.

Podsumowując, jeśli odczuwamy różnego rodzaju niepokojące dolegliwości a zdiagnozowanie ich przyczyny bywa dla lekarzy problemem wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe to najlepsza decyzja. Wiedząc jakie składniki pokarmowe nam szkodzą możemy wyeliminować je z diety a tym samym szybko poczuć się lepiej.

(?.W)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone