Zamknij
REKLAMA

Protetyka na Żoliborzu – jak wygląda wszczepienie implantów?

13:02, 02.04.2019 | artykuł sponsorowany

Ubytki w uzębieniu potrafią być dużą przeszkodą na co dzień, wpływając negatywnie zarówno na komfort życia, jak i samopoczucie pacjenta. Protetyka na Żoliborzu to rozwiązanie dla mieszkańców Warszawy, którzy chcą zastąpić niewygodne protezy trwalszymi i naturalniej wyglądającymi implantami. Kto może z nich skorzystać i jak przebiega zabieg?

Protetyka stomatologiczna na Żoliborzu, czyli kto może skorzystać?

Protetyka Żoliborz to usługi pozwalające na wszczepienie implantów zębów – najbardziej trwałych, wygodnych i naturalnie wyglądających wypełnień, które doskonale zastąpią ubytki. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ zapewnia o wiele wyższy komfort życia i lepsze samopoczucie, niż protezy czy klamry. Czy wszyscy mogą skorzystać z protetyki stomatologicznej? Większość pacjentów tak, jednak do przeciwwskazań należą:

 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • epilepsja.

Ponadto, nie powinno się wykonywać implantów w ciąży i przed 16 rokiem życia, kiedy ciągle kształtuje się szczęka. Dużym przeciwwskazaniem jest również nałogowe palenie tytoniu.

Warto zapytać lekarza o inne ewentualne przeciwwskazania – zawsze przed przystąpieniem do zabiegu z dziedziny implantologii specjalista przeprowadza wywiad oraz zleca szereg badań, by upewnić się, że można bezpiecznie przeprowadzić wszczepienie implantów.

Jak wygląda zabieg i po jakim czasie zakłada się koronę porcelanową?

Jeśli nie ma przeciwwskazań, można przystąpić do zabiegu z zakresu protetyki na Żoliborzu. Podczas pierwszej wizyty u stomatologa, specjalista oceni także stan zębów i kości, dzięki czemu będzie mógł zaplanować wielkość danego implantu. Następnie może zaplanować całe leczenie, tworząc indywidualny plan, dostosowany do pacjenta. Pozwala to odpowiednio rozłożyć w czasie wszystkie wizyty i przewidzieć, kiedy nastąpi koniec leczenia. Po takich przygotowaniach, może nastąpić wszczepienie implantów. Jest to najważniejsza część zabiegu, polegająca na wkręceniu tytanowej śruby w kość szczęki lub żuchwy. Choć brzmi to inwazyjnie, zabieg nie jest bolesny, przeprowadza się go bowiem przy miejscowym znieczuleniu. Cały zabieg może trwać od pół godziny do godziny, w zależności od stopnia trudności, związanego z położeniem implantu. Korona porcelanowa będzie mogła zostać umieszczona na implancie dopiero po całkowitym zagojeniu się dziąsła, co trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy – do tego czasu założona jest korona zastępcza, dzięki czemu przez cały ten czas pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Jak należy dbać o implanty po zabiegu z protetyki?

Protetyka na Żoliborzu to sposób na przywrócenie pełnego, pięknego uśmiechu oraz o wiele wyższy komfort w codziennym życiu. O implanty trzeba jednak dbać tak, jak o zwykłe zęby, aby mogły nam dobrze służyć przez wiele lat. Przede wszystkim, przez tydzień po zabiegu wszczepienia należy unikać:

 • gryzienia twardego jedzenia,
 • nadmiernego wysiłku fizycznego,
 • spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

Należy także stosować się do wszystkich innych zaleceń lekarza oraz stosować przepisane płukanki do jamy ustnej, dzięki którym gojenie się przebiegnie szybko i bez przeszkód. Po założeniu korony porcelanowej i wygojeniu się dziąsła, należy codziennie szczotkować implanty oraz używać standardowych płynów do higieny jamy ustnej.

Jakie są zalety ze skorzystania z protetyki na Żoliborzu?

Protetyka stomatologiczna na Żoliborzu zapewnia wiele korzyści dla pacjentów. Do najważniejszych zalet skorzystania z implantów zębów należą:

 • o wiele większa wygoda, niż przy noszeniu protez czy mostów,
 • estetyczne uzupełnienie uśmiechu – korona porcelanowa jest niemal nie do odróżnienia od naturalnych zębów,
 • zwiększony komfort codziennego życia, szczególnie przy jedzeniu,
 • lepsze samopoczucie dzięki pięknemu uśmiechowi,
 • trwałość rozwiązania,
 • brak możliwości wystąpienia reakcji alergicznej – implanty są wykonane z tytanu, który jest materiałem biozgodnym i nie wywołuje uczuleń u ludzi.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone