Zamknij
REKLAMA

Markiza na taras – jak wybrać najlepszy model?

09:38, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Markiza zamontowana na tarasie domu daje przyjemny cień oraz ochronę przed deszczem. Jak wybrać najlepszą markizę tarasową? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Wytrzymała, estetyczna, łatwa w obsłudze – taka powinna być dobra markiza przeznaczona do montażu na tarasie. Markiza będzie idealnym dodatkiem na mniejszy lub większy taras. Wiele osób ma jednak problemy z doborem tej idealnej.

W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych modeli marki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź już teraz poradnik przygotowany z naszym partnerem – serwisem internetowym http://ergowiosla.pl/!

Najpopularniejsze rodzaje markiz:

  • markizy tarasowe – przeznaczone do montażu na tarasie, aby zapewnić jego użytkownikom ochronę przed słońcem i deszczem
  • markizy balkonowe – stosowane do osłony balkonów, posiadają podobną konstrukcję do markiz tarasowych
  • markizy fasadowe – najczęściej stosowane na fasadach sklepów, kawiarni, restauracji, montowane przy oknach, najczęściej mają koszową konstrukcję
  • markizorolety – rodzaj markiz fasadowych, które pozwalają na regulację stopnia ich opuszczenia oraz pochylenia

Zatem na podstawie powyższych wiadomości można dojść do wniosku, że markizy to bardzo szeroka gama różnych produktów, które różnią się pomiędzy sobą swoim przeznaczeniem oraz konstrukcją.

Budowa markiz tarasowych

Markizy tarasowe cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Mają one najczęściej typową konstrukcję, która składa się z następujących elementów:

  • ramiona – służą do rozciągnięcia poszycia markizy nad daną przestrzenią
  • poszycie – wykonane z tkaniny powlekanej, która wyróżnia się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne
  • belka mocująca – mocuje markizę do ściany
  • rura nawojowa – służy do nawijania poszycia, gdy markiza jest złożona

Dodatkowo, markiza może być uzupełniona także o dodatkowe elementy, na przykład o system automatycznego składania i rozkładania, które mogą współpracować także z czujnikami pogodowymi.

Markiza na taras – w kasecie czy bez kasety?

Markizy tarasowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje, a mianowicie:

  • markizy tarasowe z kasetą
  • markizy tarasowe bez kasety

Kaseta to element, który znajduje się przy rurze nawojowej – jest przeznaczona do osłaniania poszycia markizy wtedy, gdy z niej nie korzystamy.

Markiza w kasecie jest lepszym, niemniej jednak droższym wyborem. Kaseta zabezpiecza poszycie markizy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – opadami deszczu, śniegu, promieniowaniem UV, które mogą doprowadzić do zniszczenia materiału. Dodatkowo, stanowi ona element estetyczny.

Jeśli jednak nie dysponujemy wysoką sumą, markiza bez kasety albo z tak zwaną półkasetą powinna także spełnić nasze wymagania.

Gdzie zakupić dobrą markizę na taras?

Jeżeli chcemy kupić markizę tarasową, informacje o sklepach oferujących taki asortyment możemy znaleźć już teraz on-line.

Oprócz gotowych markiz w różnych wymiarach możemy także zdecydować się na markizę na wymiar – wówczas producent wykona ją zgodnie z naszymi potrzebami, a także będzie mógł zapewnić jej fachowy montaż.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone