Zamknij
REKLAMA

Stomatologia na Żoliborzu – jakie znaczenie mają regularne wizyty u dentysty?

09:19, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wiele osób odkłada wizytę u dentysty w nieskończoność, decydując się na nią jedynie w ostateczności. Jest to niebezpieczne podejście, przez które można narazić się na duży ból, a także wiele powikłań. Dlaczego warto regularnie korzystać usług stomatologa, ortodonty lub protetyka oraz jakie zabiegi zapewnia stomatologia na Żoliborzu?

Ortodonta, dentysta i protetyk w Warszawie – kompleksowe usługi dla pacjentów w każdym wieku

Stomatologia Żoliborz to pomoc w przypadku każdego problemu, związanego z zębami. Usługi dentysty, protetyka oraz ortodonty pozwalają walczyć z takimi przypadłościami, jak próchnica, wady zgryzu czy ubytki w uzębieniu. Korzystają z nich pacjenci w każdym wieku – większość z nas bowiem boryka się z problemami dotykającymi zdrowia lub estetyki zębów. Na jaką pomoc możemy liczyć, zgłaszając się do specjalistycznego centrum stomatologicznego i ortodontycznego?

Przede wszystkim warto pamiętać o regularnej profilaktyce – to dzięki niej można wykryć większość problemów i w porę im zapobiec, podejmując się odpowiedniego leczenia. Ma to znaczenie już od najmłodszych lat i w wielu sytuacjach może nawet uratować ząb oraz ochronić pacjenta przed dużym bólem i dyskomfortem. W tym celu warto udać się na kompleksowe konsultacje stomatologiczne, podczas których można wykryć zmiany próchnicowe, zęby wymagające leczenia kanałowego, lub chirurgicznego, złogi oraz osad nazębny, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz wiele innych nieprawidłowości. Specjalista zdiagnozuje problem oraz skieruje pacjenta na odpowiednie leczenie.

Osoby, które borykają się z wadami zgryzu, powinny udać się do ortodonty w Warszawie – wady zgryzu to problem obniżający jakość życia i samopoczucie, dlatego nie powinien być przez nikogo ignorowany. Asymetria uśmiechu, nachodzące na siebie zęby, zbyt duże przerwy między zębami – to tylko niektóre z najpopularniejszych problemów, dotyczących wielu pacjentów. W większości przypadków można je rozwiązać za pomocą odpowiedniego aparatu na zęby – zdejmowanego lub stałego. W dobrym centrum ortodontycznym można uzyskać stały aparat metalowy, kryształowy lub porcelanowy – jest to rozwiązanie zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych, pozwalające spełnić marzenie o symetrycznym, pięknym uśmiechu.

Protetyka oraz implantoprotetyka jest rozwiązaniem dla osób, które na skutek choroby lub wypadku straciły ząb lub kilka zębów. Ubytki w uzębieniu są przyczyną wielu kompleksów, mogą źle wpływać na profil twarzy oraz utrudniają funkcję gryzienia i żucia pokarmu. Z tego względu warto w takiej sytuacji udać się do specjalisty, który poleci najlepszy sposób uzupełnienia uzębienia. Szczególnie poleca się tytanowe implanty z porcelanową koroną, które są najtrwalszym i najwygodniejszym, a przy tym także najbardziej naturalnie wyglądającym rozwiązaniem.

W nagłych przypadkach – pogotowie stomatologiczne w Warszawie

Regularna profilaktyka to droga do pięknego i – przede wszystkim – zdrowego uśmiechu. Warto zapisywać się na wizyty przynajmniej raz do roku oraz reagować bez zwłoki w każdej sytuacji, kiedy poczujemy ból lub dyskomfort związany z uzębieniem. W wielu sytuacjach już niewielki dyskomfort jest wynikiem poważniejszych problemów, np. zaczynającego się zapalenia miazgi zęba. W takim przypadku nawet kilka dni zwłoki może zdecydować o tym, czy ząb będzie nadawał się do leczenia, czy konieczna będzie jego ekstrakcja.

W nagłych przypadkach, jeśli ból zęba staje się nie do zniesienia, możemy skorzystać z pogotowia stomatologicznego w Warszawie, gdzie specjaliści przyjmą nas w krótkim czasie i szybko zdiagnozują problem.

Stomatologia na Żoliborzu – dla każdego pacjenta

Warto pamiętać, że stomatologia to najlepsza droga do piękna i zdrowia zębów. Nawet zadbane, regularnie szczotkowane i nitkowane zęby mogą z czasem się psuć lub wymagać usunięcia kamienia czy wybielania. Z tego względu warto zadbać o regularne wizyty – zarówno u dorosłych pacjentów, jak i dzieci.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone