Zamknij
REKLAMA

Jakie meble do pokoju dziecka?

08:49, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany

Planując urządzenie pokoju dziecięcego, należy pamiętać, że na przestrzeni lat zmieniać będzie się nasze dziecko - zmianie ulegać będą także jego wymagania i potrzeby. Decydując się na zakup konkretnych mebli, warto więc pomyśleć o przyszłości. Przemyślany wybór pozwoli oszczędzić wydatków w przyszłości.

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które należy uwzględnić przy zakupie mebli do pokoju dziecięcego. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo - koniecznie unikaj mebli z ostrymi krawędziami, słabo wykonanych a przede wszystkim używanych. Warto również zwrócić uwagę na aspekt praktyczności, tak aby meble służyły dziecku od pierwszych miesięcy życia do okresu szkolnego.

Pokój niemowlaka - jakie meble?

Przy urządzaniu pokój dla noworodka, najważniejszym elementem wyposażenia jest łóżeczko dziecięce. To centralne miejsce pokoju, gdzie większość swojego pierwszego roku spędzi noworodek. Odpowiednio dobrane, może służyć dziecku nawet do 3.roku życia. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Najprościej będzie posługując się przykładem. Dziecięce łóżeczko Pinio Marsylia posiada regulowaną, trzy poziomową wysokość materaca - pozwala to dostosować wysokość łóżka do rosnącego malucha. Kolejnym ważnym elementem łóżeczka są wyciągane szczebelki. Rosnące dziecko chce poznawać otaczający świat, warto mu to ułatwić pozwalając wychodzić z łóżka.

Kolejnym, niezbędnym elementem wyposażenia pokoju niemowlaka są szafy oraz komody. Wybór ten warto dobrze przemyśleć - odpowiedni zakup pozwoli korzystać z szaf przez kolejne lata życia dziecka. Z pomocą przychodzą produkty pinio marsylia - wykonane z malowanej płyty mdf są gwarancja jakości, bezpieczeństwa i eleganckiego stylu.

Wiek przedszkolny - meble dla ucznia

Dzieci uwielbiają spędzać czas na malowaniu czy też rysowaniu. Warto jak najwcześniej zapewnić im mały kącik ucznia, gdzie będą mogły oddać się artystycznym czynnością.  Nie potrzeba za wiele - wystarczy krzesło i stolik.

Cały zestaw musi być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Za niskie lub za wysokie krzesło może powodować stały uszczerbek na zdrowie, powodując skrzywienie kręgosłupa. Jak jednak wybrać idealne meble, skoro dzieci szybko rosną? Firmy jak pinio marsylia oferują możliwość zakupu mebli z regulacją wysokości. Raz kupione meble będą służyć przez długie lata.

Za rozwój dziecka odpowiadać będą również przeczytane książki. W tym celu warto zamontować dodatkowy regał, na którym dziecko umieści swoje ulubione czytanki. Takie wygodne, dostawiane regały znajdziemy w ofercie między innymi Pinio Marsylia - jednego z liderów rynku mebli dziecięcych

Meble w pokoju dziecka - co jest niezbędne?

Wielu rodziców przesadza z wyposażeniem pokoju dziecięcego. Umieszczają w nim ogromną ilość mebli, zabawek oraz dodatków. Należy pamiętać, że pokój dziecka ma być miejscem przede wszystkim zabawy i kreatywnego odkrywania świata przez malucha. Umieszczenie w nim za dużej ilości mebli może skutecznie to utrudnić.

Pytamy, więc właścicieli serii Pinio Marsylia - jakie meble są niezbędne w pokoju dziecięcym? Wskazują najważniejsze:

  • łóżeczko dziecka,
  • komoda,
  • duża szafa na ubrania,
  • stolik i krzesło,
  • regał.

Nie należy natomiast przesadzać z dodatkami i akcesoriami umieszczanymi na ścianie. Według ekspertów od aranżacji wnętrz, taki natłok rzeczy może negatywnie wpływać na jakość snu dziecka oraz powodować u niego obniżone poczucie bezpieczeństwa. Zaleca się raczej stonowany charakter kolorów i minimalizm w doborze  dodatków.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone