Zamknij

Czym zajmuje się sprzedawca?

11:48, 25.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:48, 25.04.2019
Skomentuj

W dzisiejszych czasach sprzedawca nie musi być związany z bezpośrednią obsługą klienta, co powiązane jest z coraz większą popularnością sklepów online. Ich właściciele poszukują pracowników, którzy pomogą im także w wirtualnej obsłudze.

Gdzie można znaleźć pracę?

Praca sprzedawcy może być bardzo zróżnicowana pod kątem zakresu obowiązków. Wiele aktualnych ogłoszeń udostępniają Urzędy Pracy, ale zatrudnienie można także znaleźć, nawiązując bezpośredni kontakt z pracownikami sklepu. Sprzedawcy są poszukiwani przede wszystkim przez duże markety handlowe, w tym o profilu budowlanym, odzieżowym lub ogólnospożywczym. Często to posada kasjera i sprowadza się do bezpośredniej obsługi klientów, którzy chcą zapłacić za kupiony towar. Można także zdecydować się na pracę w mniejszym sklepie stacjonarnym, który jednocześnie prowadzi sprzedaż internetową. W takim przypadku dodatkowym obowiązkiem może być obsługa klienta online, w tym dbanie o wysłanie zamówionego towaru w określonym czasie oraz o jego dokładne zabezpieczenie. Pracownicy sklepów internetowych nierzadko zajmują się także wprowadzaniem asortymentu do oferty, w tym dodawaniem zdjęć poszczególnych produktów na stronę internetową. Czasami sprzedawca pełni również rolę konsultanta i pomaga klientom wybrać odpowiedni asortyment.

Wynagrodzenie sprzedawcy

Nie sposób jednoznacznie określić, na jakie stawki może liczyć sprzedawca. Przeglądając oferty udostępniane przez Urząd Pracy, można zapoznać się z orientacyjnymi zarobkami. Zazwyczaj w ogłoszeniach widnieje informacja dotycząca miesięcznego wynagrodzenia, która jest główną motywacją do wysłania CV. W marketach nierzadko miesięczna pensja sięga 3000 zł brutto, a jej wysokość zależy od zakresu obowiązków. W przypadku zatrudnienia w sklepie internetowym pensja może być uzależniona od czasu pracy. Wielu pracodawców oferuje stawkę godzinową, a inni proponują potencjalnym pracownikom zatrudnienie na podstawie umowy o zlecenie lub dzieło.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%