Zamknij
REKLAMA

Serwis klimatyzacji na zimę - czy to ma sens?

10:48, 16.11.2017 | G.B
Skomentuj
REKLAMA

Kupując samochód nowy jest już zawsze, kupując używany - prawie każdy klient jej wymaga. Chodzi oczywiście o klimatyzację. Często oznaczana literkami AC, będącymi skrótem od Air conditioning, odpowiada za schładzanie powietrza. Zasadniczo klimatyzację używasz w gorące dni. Jednak czy w zimę przydaje się ten element wyposażenia?

Bezdyskusyjnie każdemu z kierowców działające klimatyzacja kojarzy się z pięknymi, letnimi dniami. W takie gorące momenty, wietrzenie otwartymi szybami zdecydowanie nie wystarcza i z przyjemnością włączamy wtedy urządzenie, które przyjemnie schładza powietrza. Oczywiście, aby klimatyzacja działała należy zadbać o jej serwis. Większość z użytkowników samochodów decyduje się na przegląd na wiosnę, zanim rozpoczną się upały. Oczywiście jest to słuszna decyzja. Jeśli jednak przez lata nie zaglądałeś do układu odpowiadającego za schładzanie powietrza, warto to zrobić nawet przez zimą! Jak się okazuje, klimatyzacja nie tylko schładza powietrza, ale także osusza je. Ta właśnie funkcja jest wyjątkowo przydatna w zimie. Każdy kierujący autem zna to uczucie, gdy szyby są całkowicie zaparowane. Niestety jazda jest niemożliwa. Często nawet sucha szmatka nie wystarcza. W takich okolicznościach niezastąpiona jest właśnie sprawna klimatyzacja. To dzięki niej w kilkadziesiąt sekund oczyścisz szyby.

Co zatem zrobić, aby klimatyzacja była sprawna? Otóż musisz udać się do warsztatu, który specjalizuje się serwisem klimatyzacji. Warto oprócz sprawdzenia szczelności i uzupełniania gazu także odgrzybić cały układ oraz wymienić filtr kabinowy. Filtr kabinowy możesz są kupić na www.AUTOczescionline24.PL i wymienić go w domu. Pozwoli Ci to na zaoszczędzenie kilku złotych, jednak serwis klimatyzacji wykonaj w wyspecjalizowanym warsztacie. Dzięki temu docenisz jej działanie zarówno latem, jak i zimą.

 

(G.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%