III Powiatowa Spartakiada MDP

16:04, 23.01.2023 KL Aktualizacja: 12:46, 24.01.2023
Skomentuj Fot. OSP Słajszewo Fot. OSP Słajszewo

Wczoraj, 22 stycznia 2023 r. odbyła się III Powiatowa Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody odbyły się w hali widowiskowo–sportowej w Gminnym Ośrodku Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie, a przybyło na nie 18 drużyn OSP z naszego powiatu.

18 młodzieżowych drużyn z terenu naszego powiatu uczestniczyło w III Powiatowej Spartakiadzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody miały miejsce w hali widowiskowo – sportowej w Gminnym Ośrodku Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Tradycyjnie, spartakiada odbyła się w czasie ferii i z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej jednostek.

Młodzież brała udział w dziewięciu konkurencjach związanych z tematem pożarnictwa, tj.: bieg z balonem, sprzątanie ulicy, pożarniczy tor przeszkód, gra słów, bieg z piłeczką pingpongową na talerzyku, łączenie węży strażackich, bieg strażaka, jak dobrze znam swoją jednostkę, znajdź i przynieś.

Chociaż podczas zmagań chodziło przede wszystkim, jak podkreślali organizatorzy, o dobrą zabawę to rywalizacja była zacięta. Młodzi druhowie pokazali ducha walki oraz zapał we wszystkich konkurencjach.

Zwycięzcami tegorocznej spartakiady zostały wszystkie drużyny. Po podsumowaniu wyników, w klasyfikacji generalnej spartakiady wszystkie startujące drużyny zajęły I miejsce i otrzymały dyplomy, jak ten MDP ze Słajszewa.

Poniżej krótka fotorelacja ze zmagań drużyny OSP Słajszewo.

Źródło: OSP Słajszewo