Zamknij
REKLAMA

Ruszyła przebudowa ul. Chylońskiej w Koleczkowie

11.00, 12.08.2022 KL
Skomentuj Fot. Powiat Wejherowski
REKLAMA

Zadanie przebudowy ul. Chylońskiej w Koleczkowie, podzielone na dwa etapy, prowadzi Powiat Wejherowski w partnerstwie z Gminą Szemud. Wyremontowany zostanie fragment tej ulicy, powstanie nowy odcinek, który będzie prowadził do przyszłego ronda na drodze wojewódzkiej 218, stanowiącego bezpieczny rozjazd w stronę Wejherowa, Gdyni i Trasy Kaszubskiej.

Ulica Chylońska w Koleczkowie doczekała się przebudowy. Władze Powiatu wyjaśniają poszczególne etapy inwestycji i jej znaczenie dla mieszkańców i kierowców korzystających z tego połączenia.

Pierwszy etap będzie polegał na przebudowie istniejącego przebiegu ulicy Chylońskiej i budowie nowego odcinka. Łączny koszt to ponad 8,2 mln zł, z czego 2,7 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota jest finansowana przez Powiat i Gminę Szemud, która jest partnerem w tym projekcie. W drugim etapie powstanie rondo na drodze wojewódzkiej – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Prace już się rozpoczęły i w tej chwili nie ma utrudnień dla kierowców. Obecnie budowana jest nowa część ulicy Chylońskiej. Za około dwa miesiące ruszą prace na starym odcinku.

Ulica Chylońska stanowi bardzo ruchliwy ciąg komunikacyjny, który w godzinach szczytu jeszcze się nasila, a po oddaniu Trasy Kaszubskiej na pewno wzrośnie. Po powstaniu nowego przebiegu ulicy i budowie ronda ten ruch z pewnością zostanie rozładowany, gdyż kierowcy będą mogli korzystać z już istniejącego układu ulicy Chylońskiej, który zostanie zachowany oraz z nowego odcinka ulicy – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

Zakres prac obejmie także wykonanie ścieżek pieszych i pieszo-rowerowych, budowę zatok autobusowych, przebudowę istniejących zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej czy rozbudowę oświetlenia drogowego.

Planowany termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji to koniec stycznia 2023 r. W przyszłym roku realizowany będzie także drugi etap, na który Samorząd będzie aplikował o środki zewnętrzne z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: Powiat Wejherowski

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%