Zamknij
REKLAMA

Włóczęga po Wydmie Lubiatowskiej

14.14, 21.09.2022 KL
Skomentuj Fot. Nadleśnictwo Choczewo
REKLAMA

Gmina Choczewo oraz Przewodnik turystyczny: Naturalnie, Kaszuby Północne zapraszają wszystkich kochających ruch na świeżym powietrzu oraz turystykę na Włóczęgę po Wydmie Lubiatowskiej. Wydma Lubiatowska została przygotowana do zwiedzania przez turystów, a nowo powstałe efektownie usytuowane platformy widokowe, pozwalają w pełni rozkoszować się widokami.

Wędrówkę po Wydmie zaplanowano na najbliższy piątek, 23 września w godz. 10:00-16:00. Trasa liczy około 17 km, a w razie niesprzyjających warunków organizatorzy skrócą ją do 15 km. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected] i stamtąd zgłaszający otrzyma dalsze instrukcje. Wędrówka jest bezpłatna, należy jedynie zabrać dobry humor i kilka drobiazgów, które wymieniamy poniżej:

  • dobre obuwie,
  • worek (siatka) na buty w razie chodzenia boso po piasku,
  • woda, herbata i prowiant,
  • ubranie z długim rękawem i nogawkami,
  • nakrycie głowy, czapka,
  • w razie potrzeby repelent na owady,
  • ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych.

A tak organizatorzy zachęcają do wspólnego spaceru po wydmie:

Pomiędzy Białogórą a Lubiatowem rozciąga się jeden z najciekawszych kompleksów wydm. Niektóre z nich są nadal ruchome, przemieszczane przez zimowe wichury.Ten krajobraz kształtowany przez wiatr, wodę i roślinność, nasuwa skojarzenia ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Można go podziwiać od niedawna z efektownie usytuowanych platform widokowych.

Podczas wędrówki na zapleczu wydmy będzie nam towarzyszył wijący się licznymi zakolami strumień Bezimienna, przecinający buczyny. Zajrzymy z pewnością na słynne piękne plaże Lubiatowa, nadbudowane piaskiem przez minione lato. Wędrówkę zakończymy ogniskiem w pobliżu leśniczówki Szklana Huta.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Pucki i Powiat Wejherowski.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2721055168039106?ref=newsfeed

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%