Zamknij
REKLAMA

Współpraca samorządów

16.00, 30.09.2022 .
Skomentuj fot. UG Szemud
REKLAMA

Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Szemudzie Wójt Ryszard Kalkowski ogłosił, że samorząd będzie miał nowego partnera do współpracy.

Oficjalnie na otwarciu święta plonów podpisano list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy partnerskiej z Gminą Nieporęt. Jest to samorząd, który bezpośrednio sąsiaduje z m. st. Warszawa i wchodzi w skład powiatu legionowskiego. Gmina Nieporęt charakteryzuje się dużą zmiennością krajobrazu i znacznymi obszarami o wysokich wartościach przyrodniczych. 80% ogólnej powierzchni Gminy wchodzi w skład Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Gmina jest też ważnym punktem Krajowej Sieci Ekologicznej ECONET – POLSKA, gdyż położona jest na styku dwóch korytarzy ekologicznych o znaczeniu międzynarodowym: Podwarszawskiego i Dolnej Narwi, łączących obszary węzłowe Środkowej Wisły i Doliny Dolnego Bugu (jest to korytarz o charakterze leśno-łąkowym).

List intencyjny na dożynkach w Szemudzie podpisał Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski z Wójtem Gminy Nieporęt Sławomirem Maciejem Mazurem. W treści listu czytamy: Wychodząc z przekonania, że partnerstwo realizuje się poprzez podejmowanie działań zmierzających do wymiany doświadczeń, odkrywania wzajemnego dziedzictwa kulturowego, a także tworzenia warunków do realizacji wspólnych przedsięwzięć, Strony deklarują wolę wzajemnej współpracy, której celem jest nawiązanie partnerskich stosunków pomiędzy gminami na płaszczyźnie oświatowej, kulturalnej, sportowej, turystycznej, promocyjnej i informacyjnej.

- Również Gmina Szemud została zaproszona na dożynki Gminy Nieporęt. Święto Plonów u naszych partnerów samorządowych odbędzie się już w najbliższą niedzielę 2 października. Życzymy wspaniałej zabawy oraz obfitych plonów w przyszłym roku! - zapowiada Urząd Gminy Szemud.

Źródło: UG Szemud

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%