Zamknij
REKLAMA

Początek wakacji. W Redzie będzie się działo

11.30, 24.06.2022 .
Skomentuj Fot. Fabryka Kultury w Redzie
REKLAMA

Dzisiaj kończy się rok szkolny i rozpoczyna pierwszy wakacyjny weekend. W Redzie nikt nie będzie się nudził, bo zaplanowano już pełno atrakcji na najbliższe dni.

Już dziś o 12 rozpoczyna się zlot Food Trucków, gdzie można będzie spróbować kilkunastu kuchni świata. Zlot potrwa trzy dni, do niedzieli, na parkingu nad amfiteatrem przy Miejskim Parku Rodzinnym – mówi Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie – Zapowiada się wyjątkowy weekend, będzie naprawdę dużo się działo.

W piątkowy wieczór o godzinie 21:00, w amfiteatrze Parku Miejskiego w Redzie, odbędzie się wyjątkowo klimatyczny koncert Joanny Aleksandrowicz „Od Nocy do Nocy”. To koncert, który artystka zagrała na ponad 200 scenach muzycznych w Polsce i za granicą. Zabrzmi muzyka z filmów i musicali, jak Vabank, Noce i Dnie i Halo Szpicbródka. Koncerty „Od Nocy do Nocy” realizowane są przy wyjątkowych aranżacjach świetlnych, w towarzystwie klimatycznych abażurów, na scenie z dywanów, w blasku żywego ognia, pochodni i girland. Wszystko nabiera niesamowitych kształtów przy zachodzie słońca, gdy muzyka płynie w otchłań natury – czytamy w opisie.

Sobota, 25 czerwca, to szósta edycja podsumowującego muzyczny rok szkolny koncertu uczniów Szkoły Muzyczny Starter. Usłyszymy uczniów gry na gitarze, ukulele, pianinie, keyboardzie, skrzypcach oraz wspaniałe wokalistki i wokalistów. Pojawią się również młode zespoły muzyczne składające się z uczniów Muzycznego Startera. Po każdym bloku odbędzie się krótki konkurs z nagrodami. Koncert jest wydarzeniem realizowanym we współpracy z Fabryką Kultury w Redzie.

Bezpośrednio po Muzycznym Starterze wystąpi ćwiczący na co dzień w Fabryce Kultury zespół DISTORTION. To grupa składająca się z czwórki młodych muzyków z Trójmiasta, działająca od 2018 roku. W obecnym składzie komponują piosenki na pograniczu hard rocka i rocka progresywnego. Usłyszymy utwory własne oraz covery.

A na najmłodszych w sobotę czeka miasteczko dmuchańców.

Tradycyjnie dmuchańce pojawiają się w Redzie z okazji Dnia Dziecka, choć nie tylko – mówi Tomasz Wiśniewski – Tego roku nie było to możliwe, gdyż pogoda nie dopisała. Teraz zapraszamy wszystkie dzieci do dmuchanego miasteczka z okazji początku wakacji.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się niedziela. O godzinie 10:00 w parku rozpoczynają się bezpłatne zajęcia Tai Chi, na które mogą przyjść i poczatkujący, i zaawansowani. Instruktorka dostosowuje ćwiczenia do poziomu grupy, wystarczy wygodny strój i pozytywne nastawienie. Jak w latach ubiegłych, zajęcia prowadzi Małgorzata Cudziło – dyplomowana instruktorka Tai Chi, która tej gimnastyki uczyła się podczas kilkuletniego pobytu w Chinach.

O 15:00 w parkowym amfiteatrze rozpoczynają się kolejne spotkania z muzyką. Na początek organizatorzy zapraszają na koncert podsumowujący roczną pracę grupy warsztatowej białego śpiewu pod kierownictwem Marty Piaseckiej.

Zabierzemy Was w muzyczną podróż po słowiańszczyźnie i wyśpiewamy tradycyjne historie o miłości i życiu, które jak się okazuje, często nie tracą na aktualności – zapowiadają organizatorzy.

Po białym śpiewie, o godzinie 16:00 na scenie zagości duet wirtuozowski Małgorzata Siewert (skrzypce) i Radosław Kruszyna (akordeon). Ten koncert oficjalnie inauguruje cykl spotkań z muzyką klasyczną „Kameralna Reda”, który już na dobre wpisał się w letni kalendarz wydarzeń na świeżym powietrzu. A pod koniec dnia zaprezentuje się Miejski Chór Kameralny.

Szczegóły wydarzeń dostępne na stronie www.fabrykakultury.pl

Źródło: UM w Redzie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%