Zamknij
REKLAMA

Utrudnienia w związku z przebudową ul. Topolowej

08.50, 04.08.2022 .
Skomentuj fot. UM w Redzie
REKLAMA

W Redzie trwa przebudowa ulic Topolowej i Jodłowej. To inwestycja, na którą Gmina pozyskała prawie sześć milionów złotych z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

- Obecnie trwają prace przy nowej sieci wodociągowej, z czym wiążą się zakłócenia w dostawach wody - mówi Halina Grzeszczuk, Zastępca Burmistrza Miasta Redy - Do 16 sierpnia na przerwy w dostawach muszą się przygotować mieszkańcy ulicy Topolowej, na odcinku między ulicami Wrzosową i Wiśniową.

Wyłączenia wody mogą następować w godzinach 8-16. W pozostałych godzinach sieć wodociągowa będzie działać. Na czas przerw zabezpieczono tymczasowy punkt czerpalny przy ul. Topolowej 43.

Ponieważ na czas inwestycji zmieniono organizację ruchu, problem z dotarciem do posesji mają także śmieciarki.

- Na dwa miesiące, lipiec i sierpień, na ulicy Topolowej zmieniamy system odbioru odpadów zmieszanych – mówi Halina Grzeszczuk – Odpady zmieszane powinny być zbierane do czarnych worków, które 3 sierpnia dostarczyła mieszkańcom firma Sanipor. Pełne worki należy wystawiać w dniu odbioru przy jednym z trzech skrzyżowań: Topolowa/Brzozowa, Topolowa/Wiśniowa lub Topolowa/Wrzosowa. Harmonogram odbioru pozostaje bez zmian.

Kompleksowa przebudowa dwóch dróg osiedlowych, jakimi są ulice Topolowa i Jodłowa, stanowi etap porządkowania infrastruktury drogowej w Ciechocinie. Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, przewidziane w projekcie technologie bazują na rozwiązaniach przyjaznych dla środowiska naturalnego, dążąc do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i hałasu. Rozwój lokalnej sieci dróg poprawi bezpieczeństwo i stworzy spójny system transportowy, a poprawa stanu miejskiej infrastruktury przełoży się na oszczędności kosztów eksploatacji miejskich ulic, co w każdym budżecie stanowi istotną pozycję.

- Przepraszamy za niedogodności i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - dodaje Halina Grzeszczuk – Pamiętajmy też o zwracaniu uwagi na oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu. Staramy się, aby utrudnienia nie trwały dłużej, niż to konieczne.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 6 452 156,57 zł. Program „RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH – Edycja nr 1, ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19” będzie realizowany poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 5 700 000,00 zł pokrywa 88% kosztów, pozostałe 12% stanowi wkład własny samorządu.

Źródło: UM w Redzie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%