Zamknij

Powstanie nowy żłobek w Redzie

16:00, 03.03.2025 Aktualizacja: 08:48, 04.03.2025
Skomentuj fot. UM Reda fot. UM Reda

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Reda oficjalnie podpisano umowę umowę z wykonawcą, który będzie odpowiedzialny za wybudowanie nowej placówki oświatowej. Jak zapowiedziano, żłobek ma powstać przy istniejącym Przedszkolu nr 1, a budowa ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku.

Mateusz Richert Burmistrz Redy w obecności swoich zastępców Dominiki Kudlińskiej, odpowiedzialnej za inwestycje, i Jakuba Pilarskiego, opiekuna oświaty, podpisał umowę z firmą BUDREM – RYBAK Sp. z o.o. z siedzibą w Luzinie. Obecni byli przedstawiciele firmy wraz z jej prezesem Romanem Rybakiem oraz dyrektor przedszkola nr 1 w Redzie Daniela Rompczyk.

W ramach zadania, na które Urząd Miasta pozyskał dofinansowanie, powstanie nowy obiekt wraz zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem. Wybudowany żłobek będzie połączony z budynkiem istniejącego przedszkola za pomocą łącznika, a część pomieszczeń będzie pełnić funkcje wspólne dla obu placówek. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec stycznia 2026 roku. Łącznie nowy obiekt przyjmie 60. maluchów.

fot. UM Reda [wizualizacja]

Przedmiot umowy objęty jest dofinansowaniem z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny #Maluch 2022-2029”, współfinansowanego z Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A.4.2.1. pn. Łączne dofinansowanie wyniosło 4 387 085,28 złotych brutto a wartość umowy opiewa na kwotę 9 456 227,33 złotych brutto.

fot. UM Reda

(Monika Fischer / UM Reda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%