Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:30, 13.01.2022
W Białej Rzece u zbiegu ulic Reja i Fredry ma być zlokalizowana nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza. Wczoraj podpisano stosowne umowy pozwalające na podejmowanie kolejnych kroków w kierunku rozpoczęcia budowy.
17:49, 11.01.2022
Przed Urzędem Miejskim w Rumi odbył się honorowy start sportowej części projektu Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg". Ultrasi przejdą setki kilometrów, nie zważając na śnieg, wiatr i mróz, by promować krwiodawstwo.
17:00, 10.01.2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zyska kolejną nowoczesną przestrzeń na wzór Stacji Kultura – filia znajdująca się przy ul. Kościelnej zostanie przeniesiona na plac Kaszubski. Zanim to jednak nastąpi, nowy lokal przejdzie gruntowny remont. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.
4
09:00, 06.01.2022
Rumia kontynuuje starania związane z zagospodarowaniem Błoni Janowskich, czyli obszaru usytuowanego pomiędzy ulicami Gdańską i Pomorską. Wiadomo już, że powstaną tam ścieżki techniczne, z których będą mogli korzystać również spacerowicze. Kolejne etapy zagospodarowania parku na ujęciach wody będą realizowane we współpracy z inwestorami. Równolegle miasto walczy o wielomilionowe dofinansowanie tej inwestycji.
1
17:18, 30.12.2021
Pierwszy kwartał 2022 roku ma przynieść ogromne zmiany w rejonie rumskiego dworca. Władze miasta planują rozpocząć budowę kolejnego węzła integracyjnego, tym razem w rejonie stacji kolejowej i pętli autobusowej zlokalizowanych przy ulicy Starowiejskiej. Pasażerowie i kierowcy skorzystają z nowej infrastruktury prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku.
15:50, 28.12.2021
Władze Rumi kontynuują zainicjowaną w 2015 roku politykę mieszkaniową. Miasto pozyskało kolejne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, tym razem na realizację dwóch budynków komunalnych przy ulicy Reja. Samorząd planuje także zbudować dodatkowy blok mieszkalny w formule społecznej inicjatywy mieszkaniowej (SIM), z myślą o osobach samotnie wychowujących dzieci oraz młodych ludziach nieposiadających zdolności kredytowej.
15:46, 17.12.2021
Doceniając podejmowane przez Rumię działania na rzecz seniorów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów uhonorował Złotymi Odznakami burmistrza Michała Pasiecznego i wiceburmistrza Ariela Sinickiego. Takie samo wyróżnienie za zasługi otrzymał również Mieczysław Grzenia, przewodniczący Rumskiej Rady Seniorów. Okazją do wręczenia medali było odbywające się 15 grudnia spotkanie wigilijne tutejszego oddziału Związku.
15:32, 14.12.2021
Pomorskie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej to projekt, którego siedziba będzie zlokalizowana na terenach inwestycyjnych Rumi, leżących w bezpośrednim sąsiedztwie portu morskiego w Gdyni. Centrum ma pełnić funkcję głównego portu instalacyjnego, zapewniając współpracę z deweloperami budującymi farmy wiatrowe na polskim obszarze Morza Bałtyckiego.
09:45, 14.12.2021
Przez dwa dni Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki wolontariusze z całej Polski pakowali i dostarczali pod drzwi potrzebujących świąteczne podarunki. W samej Rumi takie wsparcie otrzymały 33 rodziny.
1
08:30, 14.12.2021
Chętni nie musieli się rejestrować, wystarczyło odwiedzić punkt we wskazanych godzinach. Realizacja przedsięwzięć była możliwa dzięki zaangażowaniu personelu medycznego ze Szpitali Pomorskich oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i urzędu miasta.
09:30, 10.12.2021
Obecnie w Rumi trwają zapisy osób samotnych potrzebujących wsparcia, jakim będzie otrzymanie wigilijnych potraw z dostawą do domu, ale także wolontariuszy i darczyńców, bez których akcja nie odniesie sukcesu.
13:30, 09.12.2021
Każdego roku co najmniej kilkadziesiąt zbłąkanych psów zostaje odłowionych na terenie miasta. Najczęściej uciekają one właścicielom, zrywając się ze smyczy czy też przechodząc przez dziurawe ogrodzenie lub niedomkniętą furtkę. Gdyby wszystkie odnalezione psy miały wszczepione transpondery, każda z tych historii mogłaby zakończyć się szczęśliwie.
13:00, 08.12.2021
„Paczuszka dla Maluszka” to akcja polegająca na świątecznej zbiórce artykułów higienicznych i spożywczych dla dzieci. „Paczuszka dla Maluszka” to akcja polegająca na świątecznej zbiórce artykułów higienicznych i spożywczych dla dzieci. Zebrane artykuły zostaną przekazane do domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.
11:02, 08.12.2021
Urząd Miasta w Rumi przypomina mieszkańcom o obowiązku złożenia deklaracji do CEEB. Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to nowa ogólnokrajowa baza danych, której podstawowym zadaniem jest sprawdzenie, czym Polacy ogrzewają między innymi swoje gospodarstwa domowe. Rejestr ma też pokazać, gdzie potrzebne jest wsparcie w wymianie tzw. kopciuchów. Obowiązek składania deklaracji do CEEB wszedł w życie 1 lipca tego roku i od tego dnia nieustannie budzi wątpliwości.
11:10, 07.12.2021
Instalacja umożliwia realizację akcji pomiarowej, podczas której wszyscy chętni będą mogli się naocznie przekonać, jakim powietrzem oddychają. Inicjatywa ma skłonić odbiorców do zmiany szkodliwych dla środowiska naturalnego nawyków.
REKLAMA