Zamknij
REKLAMA

Tak będzie wyglądało rumskie Zagórze oraz Wzgórze Markowca [WIZUALIZACJA]

14:41, 12.03.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Park linowy, góra saneczkowa i tor rolkowo-rowerowy to tylko kilka z obiektów, które mają znaleźć się na Wzgórzu Markowca oraz Osiedlu Zagórze.

O rewitalizacji Zagórza mówiło się już od dłuższego czasu, a miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie unijne w wysokości blisko 13 milionów złotych. Do Starostwa Powiatowego w Wejherowie złożona została cała dokumentacja związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Dziś miasto przedstawiło wizualizację odnowionej dzielnicy. Plan zakłada powstanie m.in. placów zabaw, boisk, czy toru rolkowo-rowerowego na terenie Osiedla Zagórze oraz ścieżki wspinaczkowej, mini parku linowego i wieży widokowej na Wzgórzu Markowca.

-Rewitalizacja to jedna z kluczowych inwestycji w naszym mieście. Jej głównym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców w nieco mniej aktywnych i zaniedbanych terenach miejskich. Bardzo nam zależy, aby wszelkie propozycje zmian były konsultowane z mieszkańcami tych obszarów dlatego organizujemy spotkania i omawiamy poszczególne elementy. W ubiegłym roku w konkursie architektonicznym wyłoniona została firma, która przygotowała końcowy projekt rewitalizacji. Cała dokumentacja została już opracowana i złożona do Starostwa, czekamy teraz na pozwolenie na budowę. W tym roku ruszą również działania społeczne. Pamiętajmy, że to projekt bardzo złożony, składający się z wielu etapów dlatego jego efekty będziemy mogli ocenić dopiero w 2022 roku. - mówi Tomasz Urbaniak-Dzienisz, radny, przewodniczący komitetu ds. rewitalizacji.

Prace nad rewitalizacją mają zakończyć się najpóźniej w 2022 roku.

 

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (1)

LitościwyLitościwy

0 0

Świetnie, że odnawiacie zaniedbane dzielnice miasta. Podoba mi się to zdjęcie z wizualizacji gdzie w parku siedzi mężczyzna i czyta książkę ahahaha. W rzeczywistości będzie trzymał coś innego. Mieszkam na skraju obszaru tej rewitalizacji. Pytam się co z tym obszarem? Wyremontujcie chociaż drogi. W tym momencie gryzę się w język i kończę 09:08, 06.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone