Zamknij
REKLAMA

Budżet obywatelski na nowych zasadach

09:41, 06.02.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Papierowe karty do głosowania, zwiększenie maksymalnej wartości projektów inwestycyjnych oraz ograniczenie liczby tzw. projektów szkolnych – to najważniejsze zmiany, które czekają przyszłoroczny budżet obywatelski w Rumi. Modyfikacje regulaminu mają spowodować m.in. wzrost zainteresowania przedsięwzięciem.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, wprowadzamy zmiany w budżecie obywatelskim, które mają spowodować, że jeszcze więcej osób zaangażuje się w tworzenie projektów oraz weźmie udział w głosowaniu – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Największe modyfikacje dotyczą projektów inwestycyjnych. Ze względu na rosnące ceny robót i materiałów budowlanych, maksymalna wartość tych projektów zostanie zwiększona z 250 do 300 tysięcy złotych. Wydłużony zostanie również maksymalny czas realizacji wszystkich zadań z 12 do 24 miesięcy.

- Czasem zdarzało się, że z przyczyn niezależnych od miasta, nie było możliwe zrealizowanie poszczególnych inwestycji w ciągu jednego roku. Mieliśmy już kilka takich przypadków, stąd wynika konieczność zamieszczenia tego zapisu – wyjaśnia przewodniczący rady miejskiej.

Istotną zmianą jest również ograniczenie liczby inwestycji realizowanych na terenie placówek edukacyjnych do jednej rocznie. Oznacza to, że podczas każdej edycji budżetu obywatelskiego w Rumi do realizacji zostanie przeznaczony tylko ten projekt szkolny, który uzyska najwięcej głosów. Ponadto placówka edukacyjna, na której terenie został zrealizowany zwycięski projekt, będzie mogła zaproponować kolejną koncepcję dopiero po upływie dwóch lat.

– Wprowadzimy także papierowe karty do głosowania, jako uzupełnienie formy elektronicznej. Dzięki temu osoby, którym głosowanie internetowe sprawia pewne trudności, będą mogły przyjść do miejskich jednostek i tam w tradycyjnej formie oddać głos – dopowiada Ariel Sinicki.

 

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone