Zamknij
REKLAMA

Najmłodsi mieszkańcy Rumi poznają miasto

13:48, 08.02.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczęła się druga edycja projektu „Rumia oczami dzieci”. W ramach przedsięwzięcia skierowanego do wszystkich placówek oświatowych w Rumi najmłodsi mają przede wszystkim poznać lokalną historię oraz zaangażować się w życie miasta.

Kolejna odsłona przedsięwzięcia ruszyła 1 lutego i będzie realizowana do 15 czerwca. Tym razem na uczestników czeka sześć zadań tematycznych oraz trzy konkursy. Najmłodsi, standardowo już, będą musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą, wziąć udział w spacerze historycznym oraz uczestniczyć w dziecięcej sesji. Nowością będą zadania polegające na przygotowaniu i wykonaniu wierszyka związanego z Rumią oraz współpraca ze szkołami działającymi na terenie miast partnerskich. Ponadto, wzorem poprzedniej edycji, przeprowadzone zostaną konkursy: plastyczny, literacki oraz fotograficzny.

- Ten projekt jest po prostu rewelacyjny. Dzieci, chcąc się wykazać, zapoznają się z historią Rumi, nierzadko szukając dodatkowych informacji na własną rękę. Do tego dochodzi integracja i zdrowa rywalizacja. Co więcej, dzięki udziale najmłodszych w tym projekcie, także dorośli dowiadują się więcej o Rumi, angażując się w realizację zadań – mówi Lucyna Miotk, radna i przewodnicząca Komisji Kultury. – Projekt stanowi też pole do popisu dla tych, którzy przejawiają zdolności fotograficzne, manualne czy też talent pisarski – dodaje.

Zarówno uczniowie, jak i placówki edukacyjne, zostaną poddani ocenie. Osoby oraz jednostki, które wypadną najlepiej, będą mogły liczyć na nagrody. Ogłoszenie laureatów i podsumowanie projektu nastąpi podczas festynu, który odbędzie się 15 czerwca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Projekt Rumia oczami dzieci wystartował w marcu 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Celem inicjatywy od początku było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o Rumi i samorządzie gminnym, a także zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne miasta.

Pierwsza edycja projektu „Rumia oczami dzieci” zakończyła się sporym sukcesem. W inicjatywę zaangażowało się czternaście lokalnych placówek, piętnastu koordynatorów oraz setki dzieci, które nadesłały łącznie blisko pół tysiąca prac: plastycznych, literackich, fotograficznych i filmowych. Najlepsze prace posłużyły do stworzenia albumu fotograficznego oraz książki.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone