Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy zdecydują, na co wydać 1,5 mln zł

11:57, 23.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Rumski Budżet Obywatelski edycja 2020 wchodzi w kolejny etap – 9 września rozpocznie się głosowanie, podczas którego mieszkańcy będą mogli wybrać najlepsze spośród 43 pomysłów o charakterze inwestycyjnym i prospołecznym. Do dyspozycji rumian jest 1,5 miliona złotych.

Aż 43 projekty zostały pozytywnie zweryfikowane przez komisję do spraw Budżetu Obywatelskiego – to o 13 więcej niż podczas zeszłorocznej edycji. Co ciekawe, w tym roku wpłynęło niemal tyle samo koncepcji prospołecznych, co inwestycyjnych.

Wśród 21 pomysłów inwestycyjnych pojawiły się m.in. montaż fontanny pływającej w parku Starowiejskim, budowa boiska do gry w bule przy ulicy Sędzickiego, instalacja oświetlenia przy 15 przejściach dla pieszych czy też stworzenie ogólnodostępnego parkingu przy zbiegu ulic Katowickiej i Gdańskiej.

Wpłynęły też 22 projekty o charakterze prospołecznym, a wśród nich: rehabilitacja pourazowa dla mieszkańców, warsztaty językowe, drugi sezon serialu dokumentalnego o mieście, kurs samoobrony, dystrybutory bezpłatnych woreczków na psie odchody, a także odpowiednie wyposażenie stacjonującej w Rumi karetki.

Warto wspomnieć, że w regulaminie Budżetu Obywatelskiego w Rumi edycja 2020 wprowadzone zostały znaczące zmiany, a największe z nich dotyczą projektów inwestycyjnych. Ze względu na rosnące ceny robót i materiałów budowlanych maksymalna wartość tych projektów została zwiększona z 250 do 300 tysięcy złotych. Ponadto w szczególnych przypadkach może zostać wydłużony ostateczny termin realizacji zadań z 12 do 24 miesięcy.

Istotną zmianą jest również ograniczenie liczby inwestycji realizowanych na terenie placówek edukacyjnych do jednej rocznie. Oznacza to, że podczas każdej edycji Budżetu Obywatelskiego do realizacji zostanie przeznaczony tylko ten projekt szkolny, który uzyska najwięcej głosów. Ponadto placówka edukacyjna, na której terenie został zrealizowany zwycięski projekt, będzie mogła zaproponować kolejną koncepcję dopiero po upływie 2 lat.

To jednak wciąż nie koniec zmian. Z myślą o osobach, którym obsługa internetowej platformy może sprawiać trudności, wprowadzone zostały papierowe karty. Mieszkańcy, którzy zrezygnują z elektronicznego głosowania i zdecydują się oddać głos w tradycyjnej formie, będą mogli odwiedzić jeden z miejskich punktów.

Głosowanie rozpocznie się 9 września, a zakończy 23 września. Więcej szczegółowych informacji, w tym pełna lista pozytywnie zweryfikowanych projektów, znajduje się na stronie rumia.budzet-obywatelski.org.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone