Zamknij
REKLAMA

Spełniło się marzenie Dominika

08:00, 23.05.2021 | K.L
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Dominik Gołąbek marzył o nowoczesnym wózku inwalidzkim. Jego marzenie spełniło się dzięki pomocy wielu ludzi, mieszkańców Rumi, którzy zbierali na jego rzecz nakrętki i dokonywali wpłat. Do finalizacji marzenia przyczyniła się również uczelnia, której studentem jest Dominik - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni.

Rumianin urodził się jako wcześniak, a powikłania i niedotlenienie spowodowały dziecięce porażenie mózgowe. W konsekwencji Dominik musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Mimo to jest aktywny oraz chętnie pomaga innym jako wolontariusz. Codzienne funkcjonowanie rumianina związane jest z niekończącym się leczeniem – wieloma operacjami oraz bardzo intensywną rehabilitacją. Wszystko to przynosi efekty, ale nieustannie generuje ogromne koszty.

Od pewnego czasu marzeniem 20-latka był zakup wózka wyposażonego w specjalistyczne oparcie pozwalające utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji. Koszt takiego pojazdu to ponad 24 tysiące złotych. Rodziny nie było stać na taki wydatek. Nadzieja pojawiła się w grudniu 2020 roku. Wtedy to na terenie Rumi stanęły cztery miejskie pojemniki na nakrętki. Ich wygląd nawiązuje do herbu miasta oraz serca symbolizującego dobroć mieszkańców. Zawartość napełnianych przez mieszkańców koszy była regularnie przekazywana na rzecz Dominika. Następnie rodzina 20-latka oddawała nakrętki do skupu, a pozyskane pieniądze zasilały zbiórkę na wózek. Akcje można było także wesprzeć, dokonując wpłaty na stronie: zrzutka.pl. W ten sposób, w niespełna pół roku, udało się zebrać połowę kwoty. Brakujące 10 tysięcy złotych dołożyła Uczelnia Dominika, przywracając młodzieńcowi nadzieję na spełnienie marzenia.

Odebrałam telefon od przedstawiciela Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Okazało się, że uczelnia chce dołożyć brakującą kwotę, otrzymując w zamian kilka worków nakrętek na potrzeby zajęć ze studentami – relacjonuje Barbara Gołąbek, mama Dominika. – Byłam bardzo wzruszona, nie wiedziałam co powiedzieć, bo zupełnie się tego nie spodziewałam. Muszę przyznać, że pomimo tej naszej trudnej drogi, natrafiamy na dobrych ludzi. Dzięki nim naprawdę wierzę w ludzką dobroć – dodaje.

I właśnie parę dni temu, w czwartek 20 maja br., na terenie parku Żelewskiego, nastąpiło symboliczne przekazanie brakującej kwoty. W spotkaniu uczestniczył Dominik, jego mama, a także przedstawiciele uczelni oraz urzędu miasta.

Dominik imponuje swoją pracowitością i hartem ducha. Niezależnie od trudności wytrwale zmierza do swoich celów, studiuje i pomaga innym. Jego postawa jest dla nas inspiracją. Jesteśmy dumni, że jest częścią społeczności Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni – mówi Katarzyna Litwin, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. – Dziękując za motywacje i pozytywną energię, z przyjemnością wsparliśmy zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, który poprawi jakość życia Dominika – podkreśla.

Ogromnie dziękuję wszystkim za wsparcie. Dziękuję uczelni oraz mieszkańcom, którzy przynosili nakrętki, zapełniając te serduszka w zawrotnym tempie. Dominik to naprawdę wyjątkowa osoba, wyjątkowy student, dlatego bardzo się cieszę, że ta historia ma taki finał – przyznaje Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi, który od początku był zaangażowany w akcję.

A to słowa podziękowania samego Dominika skierowane do darczyńców.

Chciałbym podziękować za każdą złotówkę i każdą nakrętkę. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna: mieszkańcom, Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni oraz władzom Rumi. Pomimo swoich ograniczeń codziennie spotykam szczerych i dobrych ludzi, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc. Teraz pozostaje tylko zamówić wózek. Ten zakup wiele zmieni w moim codziennym życiu, ułatwi mi funkcjonowanie, umożliwi rozwój osobisty i zawodowy. Jestem ogromnie wdzięczny za tę pomoc.

Skończyła się zbiórka na rzecz Dominika i Urząd Miasta Rumi poszukuje kolejnych osób, które realizują podobne cele bądź potrzebują wsparcia w postaci nakrętek. Zapotrzebowanie można zgłosić mailowo pod adresem: [email protected]. Bene?cjenci będą się cyklicznie zmieniać, pierwszeństwo mają mieszkańcy Rumi.

Źródło: rumia.eu

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%