Zamknij
REKLAMA

Ekobohaterowie sprzątali ulice miasta

15:00, 14.09.2021 | M.F
Skomentuj fot.rumia.eu
REKLAMA

Oczyszczanie miejskiej przestrzeni, wspólna zabawa i festyn ekologiczny, to wszystko działo się podczas akcji Czysta Rumia 2021.

Pierwszą częścią wydarzenia było sprzątanie terenów miejskich, podzielonych na 11 stref, pod opieką koordynatorów. Chętnych do zapełniania worków odpadami nie brakowało, zgłosiło się kilkaset osób w tym kilkuletnie dzieci, młodzież, dorośli czy seniorzy. Nagrodą za wspaniałą pracę były nagrody, które można było odebrać na festynie będącym drugą częścią zabawy.

Wydawanie miejskich gadżetów odbywało się w parku Starowiejskim, gdzie miejsce miał festyn i wiele ekologicznych atrakcji przygotowanych z tej okazji.

W pobliżu Dworku pod Lipami można było zobaczyć nowoczesne pojazdy rumskiego PUK-u, a nawet usiąść za ich kierownicami. W tej samej strefie znajdowało się miodowe stoisko, przy którym odbywały się wykłady na temat pszczół w obecności tych zwierząt. Miłośnicy lasu mogli zamknąć jego namiastkę w słoiku oraz sprawdzić swoją wiedzę, kręcąc kołem fortuny. Nie zabrakło również majsterkowania i ręcznych robótek. Zarówno dzieci, jak i dorośli, bardzo chętnie wykonywali własnoręcznie spersonalizowane torby lniane, budki dla ptaków, ekologiczną biżuterię czy wielorazowe worki na zakupy. Dla maluchów przygotowano dmuchańce do wyszalenia się, a z kolei na głodnych i spragnionych czekała strefa gastronomiczna.

Na FB Miasto Rumia pojawił się filmik dokumentujący całe wydarzenie.

fot.rumia.eu

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%