Zamknij
REKLAMA

Podsumowali działania samorządu i rządu

11:16, 26.06.2017 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczęcie budowy Trasy Kaszubskiej, duże dofinansowanie dla zadań realizowanych w powiecie wejherowskim i budowa książnicy oraz muzeum – to główne tematy, poruszone na konferencji zwołanej przez przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja z udziałem samorządowców PiS oraz parlamentarzystów z tego ugrupowania odbyła się na wejherowskim rynku. Głównym celem jej zorganizowania było podsumowanie działań samorządu (we współpracy z rządem) na terenie powiatu wejherowskiego.

Wzięli w niej udział m.in. Janusz Śniadek, szef pomorskiego okręgu PiS, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, szefowa sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej, Marcin Horała, poseł na Sejm, Witold Reclaf, wicestarosta wejherowski, Marcin Drewa, wiceprzewodniczący wejherowskiej rady miasta i Wojciech Rybakowski, członek zarządu powiatu wejherowskiego.

- Mamy półmetek kadencji parlamentarnej i jednocześnie trwa drugi półmetek kadencji samorządowej – powiedział wicestarosta Witold Reclaf. - Chcemy pokazać, że wspólna praca parlamentarzystów i samorządowców przynosi efekty. Wiele razy słyszy się, że obecny rząd nie sprzyja samorządom. A na przykładzie powiatu wejherowskiego widać, że nie jest to prawda. Dzięki wsparciu parlamentarzystów udało nam się wiele zrealizować.

Jako przykłady takiej współpracy przedstawiciele PiS wymieniają pozyskanie dofinansowania na budowę ronda na granicy gmin Linia i Luzino i drogi z Kębłowa do krajowej „szóstki”, dofinansowania ronda na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Gdańskiej w Rumi, rozpoczęcie budowy Trasy Kaszubskiej (fragmentu „S6-ki”), planowaną trasę Via Maris, rozpoczętą budowę Książnicy im. Gerarda Labudy w Wejherowie, budowę Muzeum Piaśnickiego.

- Rząd PiS wspiera działania samorządowców, czego dowodem jest duża ilość programów i środków, skierowana do powiatu wejherowskiego - dodał poseł Marcin Horała. - Rząd wspiera Pomorze, ale nie wszystko może robić; ważne są też samorządy. I przykładem samorządu, który funkcjonuje dobrze, jest powiat wejherowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone