Zamknij
REKLAMA

Zainaugurowali nowy rok szkolny

14:37, 05.09.2017 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Wręczenie aktów mianowania nauczycielom, odczytanie fragmentów „Wesela” z udziałem władz samorządowych i życzenia samych sukcesów dla uczniów – tak wyglądała powiatowa inauguracja roku szkolnego.

Wprawdzie rok szkolny rozpoczął się w poniedziałek 4 września, to w powiecie wejherowskim oficjalna inauguracja odbyła się dzień później. Uroczystość została przełożona ze względu na poniedziałkowy pogrzeb doktora Grzegorza Szalewskiego.

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły, przedstawiciele władz powiatu oraz zaproszeni goście.

Gabriela Lisius, starosta wejherowski, podkreśliła, jak wiele prac inwestycyjnych zrealizowano w powiatowych szkołach podczas letnich wakacji. Życzyła też uczniom sukcesów zarówno w nauce, jak i życiu osobistym.

Podczas powiatowej inauguracji odczytano także fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (w miniony weekend podczas Narodowego Czytania właśnie ten dramat recytowano w całej Polsce). W odegranych przez uczniów scenkach wzięli udział także m.in. starosta Gabriela Lisius i Wojciech Rybakowski, członek zarządu powiatu.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone